Roller do twarzy – czyli jak wyrolować zmęczenie i podpuchnięte oczy?

Pierwszy raz kamienny roller do twarzy zastosowałam podczas podróży do Wietnamu. Oczywiście wcześniej nie raz widziałam go w internecie. Niemal każdy ekspert urodowy prezentuje roller do twarzy na swoim profilu i zachwala jego naturalne właściwości pielęgnacyjne.

W Wietnamie, zabieg z użyciem rollera okazał się na tyle przyjemny i skuteczny, że postanowiłam przyjrzeć się tematowi bliżej. Masażystka użyła wówczas chłodnego, różowego, kwarcowego wałeczka.

Jak działa masaż rollerem do twarzy?

Kamienie szlachetne i minerały mają dobroczynny wpływ na nasz organizm i cerę. Według medycyny wschodniej – ze względu na ich dobrą energię, a według kosmetologii, m.in. z powodu utrzymywania na skórze stałej temperatury.

Kamienny wałeczek do masażu:

♦ redukuje opuchliznę/cienie pod oczami,
◊ delikatnie poprawia owal twarzy,
♦ relaksuje i odpręża,
◊ poprawia koloryt skóry,
♦ polepsza krążenie krwi,
◊ uelastycznia i napina skórę,
♦ zmniejsza widoczność zmarszczek,
◊ usuwa oznaki zmęczenia,
♦ minimalizuje wydzielanie sebum.

Oczywiście, nie możecie liczyć na to, że masując twarz rollerem, całkowicie pozbędziecie się problemu przetłuszczającej się skóry, trądziku, zlikwidujecie zmarszczki, uniesiecie policzki i wymodelujecie twarz. Jednak włączając go do codziennej pielęgnacji, można znacznie poprawić wygląd skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, uzyskując promienny wygląd.

Roller do twarzy – jadeitowy czy kwarcowy?

W drogeriach i sklepach internetowych możecie spotkać się z rollerami z różowego kwarcu, jadeitu, opalu, ametystu, obsydianu, tygrysiego oka. Do najbardziej popularnych należą te wykonane z jadeitu nazywanego kamieniem młodości oraz różowego kwarcu – kamienia miłości. Niezależnie, którą opcję wybierzecie, każdy wybór będzie trafny, ponieważ dobry roller do twarzy, wykonany z prawdziwych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, cechuje się podobnymi właściwościami pielęgnacyjnymi.

Jedną z ważniejszych różnic jest to, że roller kwarcowy bardziej trzyma chłód, niż jadeitowy. Natomiast ten drugi ceniony jest za swoje wartości lecznicze: stymuluje krążenie limfy i zamyka pory.

Warto też zwrócić uwagę na to czy roller wykonany jest z metalu odpornego na korozję, najczęściej w kolorze złota, bo taki uznawany jest za najbardziej wytrzymały. Najważniejsze jest jednak to, aby zamocowane między uchwytami kamienie były prawdziwe, bo tylko dzięki temu uzyskacie jakiekolwiek korzyści pielęgnacyjne oraz dobroczynny wpływ na Waszą urodę. Dzięki energii i mocy płynącej z kamieni, zabieg z użyciem rollera do twarzy, przywraca skórze witalność, odmładza, wygładza, zamienia szarą i zmęczoną cerę w promienną.

Jak używać rollera? Technika w kilku krokach

W celu osiągnięcia mocniejszego efektu zabiegu, przed użyciem rollera warto schłodzić go w lodówce. Chłód wydzielany przez wałeczek podczas masażu, dodatkowo zamyka pory skóry, rozluźnia mięśnie twarzy oraz ma działanie relaksująco – odprężające.

Masaż rozpocznijcie zawsze od oczyszczenia twarzy i nałożenia kremu oraz np. olejku różanego lub witaminy w płynie A, C lub E, w celu uzyskania lepszego efektu poślizgu.

Masując twarz, zachowajcie zasadę od wewnątrz do zewnątrz – masowanie twarzy zaczyna się od środka twarzy, wykonując ruchy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych.

Najpierw rolujcie czoło, zaczynając od jego środka w kierunku skroni. Później przejdźcie od skroni w dół, sięgając do ucha. W kolejnym kroku zajmijcie się policzkami. Zacznijcie od miejsca przy skrzydełkach nosa i kierujcie się do ucha. Podobnie należy postąpić ze skórą na brodzie, pod oczami oraz na szyi i dekolcie.

Taki masaż powinnyście wykonywać kilka razy w tygodniu, powtarzając ruchy po kilka razy.

Roller do twarzy to dla mnie już w tej chwili niezbędny gadżet. Masaż z jego użyciem stał się dla mnie poranną rutyną, tak jak mycie zębów. Wykonuję go codziennie przed nałożeniem makijażu, gdyż po rolowaniu skóra jest idealnie wygładzona i napięta.

Po skończonym zabiegu pamiętajcie o umyciu wałeczka pod bieżącą, ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Tak przygotowany roller będzie gotowy do kolejnych działań 😉

Zachęcam, aby każda z Was miała swój kamienny wałeczek do masażu. To szybki i naturalny sposób na wyrolowanie zmęczenia i pozbycie się opuchlizny pod oczami.

 

Jeśli chcecie spróbować pielęgnacji z użyciem wody ryżowej, to zapraszam tutaj.

Justyna S.