Piękna cera od zaraz – woda ryżowa, czyli sposób na idealną cerę

Zawsze marzyłam o pięknej, nieskazitelnej cerze… Jednak częste treningi – bieganie i kettle trochę temu nie sprzyjają. Wypróbowałam wiele zabiegów kosmetycznych, kremów, maseczek – jednak efekt końcowy pozostawiał zawsze coś do życzenia. Po serii mniej lub bardziej udanych eksperymentów, trafiłam na artykułu o sekrecie gejsz, a jest nim woda ryżowa.

Oczywiście natychmiast postanowiłam wypróbować jej działanie. Po tygodniu stosowania, ku mojemu zaskoczeniu, zauważyłam pierwsze efekty! Zastosujcie się do poniższych wskazówek, zacznijcie stosować wodę ryżową, a Wasza cera stanie się piękna praktycznie od zaraz!

Sekret gejsz

Woda ryżowa, stosowana jako tonik do twarzy oraz płukanka do włosów, wykorzystywana jest na Wschodzie od czasów starożytnych.

Jest bogata w składniki odżywcze, głównie witaminy z grupy B i E. Stymuluje komórki, a także zmniejsza pory, rozświetla i napina skórę, stabilizuje pH, łagodzi stany zapalne jak również przyspiesza gojenie wyprysków.

W jaki sposób przygotować wodę ryżową w domu?

Sposobów na przygotowanie organicznego i naturalnego toniku do twarzy, bez konserwantów jest kilka. Ja podzielę się z Wami moim ulubionym:

1. Kupcie ryż, najlepiej w sklepie ekologicznym – najlepszy jest brązowy.

2. Ugotujcie go w wodzie bez soli, w taki sposób, aby cała woda nie wyparowała – trzeba więc użyć do dwóch lub trzech razy więcej wody niż zwykle.

3. Po ugotowaniu ryżu należy go odcedzić zachowując wodę, która zawiera wysokie stężenie substancji odżywczych.

4. Wodę należy ROZCIEŃCZYĆ – na szklankę czystej wody trzeba dodać kilka łyżek esencji, tak aby uzyskać mleczny kolor toniku.

5. Pozostałą część koncentratu, do kolejnych zabiegów, możecie przechowywać w lodówce (maksymalnie do tygodnia)

 

Jak używać wody ryżowej?

♦ Do codziennego mycia twarzy.

♦ Do pielęgnacji włosów. Możecie jej używać jako płukanki do włosów, nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Wodę pozostawcie na włosach na ok. 5 minut, a następnie obficie spłuczcie włosy czystą wodą.

♦ Do tonizowania. Używajcie wody ryżowej jako naturalnego, ekologicznego toniku.

 

Efekty po zastosowaniu wody ryżowej oraz łatwość jej przygotowania sprawił, że stała się ona moim podstawowym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji twarzy. Natomiast produkt uboczny powstały w wyniku jej przygotowania, chętnie zjadam z odrobiną soli 🙂

Życzę Wam pięknej cery  na wakacje:)

Justyna S.