Jak się pozbyć skurczów mięśni? Nowy sposób aplikacji magnezu

Magnez – to z pewnością jeden z makroelementów, który zna każda osoba uprawiająca sport. Wśród nas są tylko nieliczni, którzy nigdy w życiu nie uskarżali się na skurcze mięśni np. w łydkach, czy na drgającą powiekę. Jak tylko pojawia się taki objaw, do głowy przychodzi myśl – muszę zacząć suplementację magnezem i pozbyć się dolegliwości. Z pomocą przychodzi MG12.

Sama mam niestety problemy ze skurczami w łydkach (zwłaszcza po półmaratonie) i znając swój organizm przed zawodami i zaraz po nich zwiększam ilość spożycia tego pierwiastka. Zazwyczaj przyjmuję go w postaci pastylek.

Jednak w zeszłym roku, podczas targów fitness organizowanych w Warszawie, na jednym ze stoisk zobaczyłam oliwę magnezową, co przyznam mocno mnie zaciekawiło. Jak tylko wróciłam do domu zaczęłam szperać w sieci w poszukiwaniu opinii i producenta takiego środka. Tak trafiłam na markę Mg12, specjalizującą się w produktach magnezowych, aplikowanych przezskórnie.

Zresztą uczestnicy Wyzwań Biegowych prowadzonych na naszym blogu, też zetknęli się z tą Firmą. Była naszym Partnerem i ufundowała nagrody dla zwycięzców, składające się właśnie z pakietów produktów Mg12.

 

Ale wróćmy do magnezu. Jaka jest jego rola w naszym organizmie?

Oto kilka z jego funkcji:

– zapobiega powstawaniu skurczów poprzez regulację napięcia mięśni gładkich

– reguluje napięcie układu stawowo-mięśniowego, zmniejszając dolegliwości w tym zakresie

– obniża ryzyko wystąpienia zawału serca przez blokowanie odkładania się cholesterolu w tętnicach

– stabilizuje funkcje układu nerwowego, usprawniając przy tym pracę szarych komórek

– bierze udział w przemianie materii, warunkując dostawę energii do komórek i tkanek organizmu

– zapobiega bólom głowy i migrenom poprzez zapewnienie prawidłowego poziomu ciśnienia krwi

– wzmacnia szkliwo zębów i budowę kości, także wpływa korzystnie na krzepliwość krwi

– bierze udział w procesie regulowania prawidłowego działania tarczycy

 

Poza przyjmowaniem magnezu doustnie w postaci tabletek, można go aplikować bezpośrednio przez skórą, stosując np. kosmetyki Mg12, które zawierają ten pierwiastek. Taka aplikacja nazwana jest transdermalnym przyswajaniem magnezu i ma działanie suplementujące. Plus jest taki, że przyswajanie magnezu w takiej formie jest wyższe.

Dlaczego? Ponieważ pierwiastek jest przez nas przyjmowany tak długo, jak znajduje się na skórze, a może to być nawet kilka godzin!

 

A czemu aplikacja przezskórna jest lepsza od tradycyjnej – doustnej?

Magnez w postaci połykanych tabletek jest mniej przyswajalny przez organizm ze względu na kwasy żołądkowe i grube ścianki samego żołądka. A aplikacje przezskórne magnezem Mg12 możemy sobie zapewnić na kilka sposobów, stosując:

oliwę magnezową – jest to bardzo wygodny sposób przyjmowania magnezu. Oliwa magnezowa znajduje się bowiem w buteleczce z atomizerem, który umożliwia rozpylenie specyfiku na skórze. Poza tym delikatnie i przyjemnie pachnie kamforą oraz delikatnie natłuszcza i odżywia skórę

kąpiele w płatkach magnezowych – dzięki zastosowaniu balneoterapii, czyli kąpieli w roztworze magnezu, rozgrzana skóra usuwa toksyny, a przez naczynia włosowate łatwo przyswaja pierwiastki, w tym przypadku magnez

prysznic z zastosowaniem żelu magnezowego – szybko, po każdym intensywnym treningu. Po jego użyciu skóra jest bardzo miękka i sprawia wrażenie nawilżonej oraz delikatni natłuszczonej (ale nie jest to lepka, tłusta warstwa)

MG12 Zabiegane.com

Jak i kiedy stosować Mg12?

robiąc domowe SPA i dosypując do wanny z ciepłą wodą (około 37 – 39 stopni) około dwóch szklanek naturalnych płatków magnezowych Mg12. Kąpiele magnezowe stosowane są między innymi przez sportowców, aby szybko i efektywnie zregenerować ciało po wysiłku. Dzięki nim możemy pozbyć się skurczów, bólu mięśni, ale także zrelaksować. Magnez ma bardzo pozytywny wpływ na nasz układ nerwowy, a regularne kąpiele magnezowe mogą być pomocne w przypadku takich dolegliwości jak bóle głowy, migreny czy problemy ze snem.

Należy pamiętać, że kąpiel nie powinna trwać krócej niż 20 minut aby organizm zdążył wchłonąć odpowiednią ilość magnezu i pozbył się toksyn dzięki. Kąpiel magnezowa, stosowana regularnie dwa razy w tygodniu, pomaga osiągnąć odpowiednią ilość magnezu w organizmie. Jest także dobrym sposobem na regenerację oraz ogólne zrelaksowanie ciała i umysłu.

jako uzupełnienie, między sesjami kąpielowymi, można stosować żel pod prysznic z magnezem. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią brać szybki prysznic albo nie mają czasu na długie kąpiele, a chcą dostarczyć sobie dużej dawki magnezu.

oliwa magnezowa powinna być stosowana zaraz po treningu. Nazwa tego preparatu może być odrobinę myląca, jednak oliwa magnezowa nie ma nic wspólnego z tłuszczem wytwarzanym z oliwek. Nazwę zyskała dzięki oleistej konsystencji. Poza działaniami typowo prozdrowotnymi, oliwa magnezowa jest także doskonałej jakości kosmetykiem. Nie posiada ostrego zapachu, a zatem będzie odpowiednia dla osób, które nie lubią bądź nie mogą korzystać z perfumowanych kosmetyków. Wystarczy raz dziennie nanieść ją na wybrane partie ciała, by móc cieszyć się nie tylko miękką skórą, ale także wzbogacaniem organizmu o niezbędny magnez.

Mg12 to dwie linie kosmetyków do stosowania bezpośrednio na skórę, suplementująca magnez w organizmie:

Linia SPORT  – zestaw produktów dla osób aktywnych, uprawiających sport, intensywnie dbających o nienaganną sylwetkę. Szukający regeneracji po intensywnym wysiłku powinni skorzystać z tych produktów.

Linia ODNOWA to seria dla wszystkich osób, dla których liczy się regeneracja po ciężkim dniu pracy. To oferta także dla seniorów uskarżających się na dolegliwości układu stawowo-mięśniowego.

MG12 Zabiegane.com

W każdej linii MG12 znajdują się płatki magnezowe do kąpieli (4kg około 50zł), magnezowy żel pod prysznic (34zł) i oliwa magnezowa (35zł).

Polecamy! Same stosujemy, dlatego chętnie dzielimy się z Wami informacjami o produktach, które sprawdziłyśmy z i przyjemnością rekomendujemy 🙂

Edyta