Jeśli jesteś sobą, nie masz konkurencji

Jak być sobą?

Czemu tak wielu ludzi dąży do tego, co mają inni?

Chcą wyglądać tak jak ktoś inny, posiadać coś co mają pozostałe osoby, osiągać takie same sukcesy. Czasem tak zatracają się w tym, żeby być jak reszta ludzi, iż zapominają o swojej osobowości, talentach, ukrytych pragnieniach. Tracą siebie.

„Jeśli jesteś sobą, nie masz konkurencji”.

Bo każdy z nas jest indywidualnością, jednostką. Ma swój charakter, który ukształtowało dzieciństwo i doświadczenia życiowe. Wygląd – będący mieszanką genów rodziców. Poglądy – coś, co czujemy, że jest nam bliskie, identyfikujemy się z tym.

Oczywiście nie ma nic złego we wzorowaniu się na kimś, szukaniu inspiracji u innych czy czerpaniu motywacji. Po to spotykamy się z ludźmi, czytamy, uczymy się, żeby być bogatsi wewnętrznie. Biegamy, ćwiczymy, żeby być sprawnym i zdrowym, ale też po to, żeby dobrze wyglądać. Używamy kremów czy maseczek nie ze względy na zapach, ale po to żeby pielęgnować urodę.

W większości ludzi jest piękno i to wewnętrzne i zewnętrzne. Wystarczy otworzyć się na świat, zaakceptować swoje mankamenty, pielęgnować swoją indywidualność i cieszyć się życiem. A kompleksy, chorą zazdrość, rzucić gdzieś w kąt.

Niestety tak to jest, że ciągle chcemy coś, czego nie możemy mieć – jesteśmy wysocy, to chcielibyśmy być niewielkiego wzrostu, mamy wąskie usta, pragniemy mieć pełne (no tu może nam ostatecznie pomóc lekarz medycyny estetycznej 😉 ), jesteśmy osobą wyciszoną, marzymy aby stać się duszą towarzystwa.

Tylko po co?

Jeśli wszyscy byliby szyci według tej samej miarki, to jakże byłoby mało ciekawie i nie inspirująco. Skupmy się na odkrywaniu, wewnętrznym ubogacaniu, uwypuklaniu swoich i tylko swoich zalet. Nie kopiujmy bezmyślnie innych, bo niby jaki ma to cel? Już teraz ciężko jest czasami odróżnić dziewczyny, które wstawiają zdjęcia w sieci – wszystkie mają takie same włosy, policzki, usta – atak klonów 😮  Myślicie, że one są szczęśliwe, gdy ludzie nie są w stanie ich rozpoznać, bo są tak bardzo do siebie podobne?

Na naszym blogu i kanałach social media pokazujemy Wam, jak bardzo jesteśmy różne. Tak, jak i każdy z Was. Dzięki temu Wy –  Czytelnicy może znaleźć coś dla siebie, coś z czym się identyfikujecie i co Was motywuje do dalszego działania.

Bo właśnie Zabiegane.com powstało ze starcia trzech osobowości zupełnie różnych kobiet – Justyny GrabowskiejEdyty Kremer oraz Justyny Sobora.  Połączyło nas zamiłowanie do sportu, wspólne zainteresowania, umiejętność celebrowania życia, pragnienie poszukiwania radości a przede wszystkim ogromna chęć stworzenia swojego miejsca na ziemi.

Na blogu możecie przeczytać więcej o każdej z nas. Zapraszamy!

 

Justyna G.

 

Edyta

 

Justyna S.