Czy jesteś Kobietą Totalną, absolutną?

Artykuł autorstwa Magdaleny Warych – Coacha Świadomych Siebie Kobiet

„Kobieta Totalna, czyli kto….”
Przyglądam się wokół kobietom. Kobietom szczęśliwym, zadowolonym, mającym w sobie ten spokój wewnętrzny – spokój malujący się w ich oczach i będący odzwierciedleniem stanu ich ducha.

Jak one to robią? Zastanawia się niejedna z nas.
Jak one to robią, że są zadowolone, cieszą się życiem i korzystają z niego, bez szarpania, ciągłej walki i stawiania oporu?

Nazwałam takie kobiety Kobietami Totalnymi, absolutnymi. Mają wszystko, czego potrzebują na dany moment, są skupione na życiu i uważnie odczytują jego znaki.

Kim jest Kobieta Totalna?

Kobieta Totalna wiele przeszła, doświadczyła, nie ma już dwudziestu lat i nie jest naiwną hurra optymistką. Pogodziła się z pewnymi aspektami, z tym co nieodwracalne, ale nie pozbawiło jej to marzeń, ani radości życia.

Przeciwnie – świadomość siebie – zarówno swoich mocnych stron, jak i słabości – uczyniła ją silniejszą, mądrzejszą w dokonywaniu wyborów najlepszych dla siebie, chociaż czasem niełatwych.

Ona już wie. Wie, jakich szczytów nie zdobędzie, ale jednocześnie daje jej to bogatą wiedzę o sobie samej.

Jest świadoma siebie i silna, a jej moc promieniuje z jej brzucha. Ta kobieta słucha siebie. Owszem, ma przyjaciół i bliskich, których czasem się radzi, ale to ostatecznie ona wie, co jest dla niej najlepsze.

Nie zabiega o poklask i o uznanie, pozwala innym mieć swoje, odmienne zdanie i szanuje je, ale jednocześnie wymaga szacunku dla siebie.

Ta mądra kobieta nie spełnia oczekiwań innych i nie ugina karku pod ich pręgierzem. Kobieta Totalna jest kobieta wolną. Taką, która podejmuje decyzje sama, w oparciu o swoje wartości.
A wartości, którymi kieruje się w życiu, są jej kompasem. Ona sama kreuje swoje życie. Ma dużo empatii i wrażliwości. Jest silna, więc nie musi silnej udawać.

Ona nie udaje. Wzrusza się, kiedy innym dzieje się krzywda. Jest delikatna i ma w sobie subtelną kobiecość. Jej wewnętrzna posągowa siła wynika z samoakceptacji, zrozumienia siebie i odpowiedniego nastawienia.

Kobieta Totalna wie, że jedni będą ją kochać, a inni znienawidzą. Nie wstydzi się swoich przekonań i z odwagą głosi je nawet wówczas, gdy może narazić się na krytykę.

Kobieta Totalna jest autentyczna, spójna. Jest zawsze sobą. Dzięki temu chodzi z podniesiona głową i wypięta do przodu piersią. Jest dumna, że jest kobietą!

A Ty? Jaką jesteś kobietą?