4. BMW Półmaraton Praski – nocne bieganie po prawej stronie Wisły

W tym roku wystartuje już 4. BMW Półmaraton Praski. Pamiętam poprzednią edycję, jakby to było wczoraj. To był mój pierwszy w życiu bieg na dystansie półmaratonu. Może to z tego względu zajmuje w mojej głowie szczególne miejsce.

Jak to zwykle bywa, wszystko co pierwsze jest przez nas trochę gloryfikowane. Tak jak i w tym przypadku, mam tylko dobre wspomnienia z tego biegu.

Mimo, że zaraz po przekroczeniu mety miotały mną różne uczucia, teraz z perspektywy czasu nie żałuję, że wybrałam ten bieg, żeby po raz pierwszy zmierzyć się z takim dystansem. Byłam jedną spośród 5742 biegaczy, którzy ukończyli trasę (wystartowało około ośmiu tysięcy osób).

Więcej o odczuciach chwilę po biegu możecie przeczytać w moim wpisie z ubiegłego roku (link tutaj).

Pamiętam, jak zarzekałam się, że nigdy więcej biegania w takim upale, po rozgrzanym asfalcie. Jednocześnie kusiła mnie perspektywa ponownego udziału w największym półmaratonie, którego trasa przebiega wyłącznie po „mojej” – praskiej stronie Wisły.

I proszę, jaka niespodzianka. Organizatorzy jakby czytali w moich myślach i w tym roku bieg odbędzie się wieczorną porą, bez upału, bez prażącego w twarz słońca. Czego chcieć więcej?

Nocna odsłona BMW Półmaratonu Praskiego odbędzie się 2 września. W sobotni wieczór, o godzinie 20.30, kilka tysięcy uczestników ruszy na szybką trasę, wytyczoną ulicami prawobrzeżnej Warszawy.

W moim bieganiu nie chodzi o bicie rekordów, tylko o samą przyjemność z biegania, ale pewnie dla wielu jest to ważne. Organizatorzy postanowili w tym roku lekko zmodyfikować ubiegłoroczną trasę, dzięki czemu pozostanie ona nadal płaska, bez znaczących wzniesień, co umożliwi uzyskanie dobrych czasów na mecie.

Start i meta 4. Wieczornego BMW Półmaratonu Praskiego będą usytuowane w innym miejscu niż w ubiegłym roku.  Spotkamy się na oświetlonych błoniach Stadionu Narodowego,  tam będzie usytuowane również i miasteczko biegowe.
Trasa będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF.

Trasa biegu BMW Półmaraton Praski 2017

Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie bieg 4F Piątka Praska.  To bieg dla biegaczy mniej zaawansowanych, albo chcących po prostu sprawdzić się na krótszym dystansie. W przypadku tego dystansu, organizatorzy również dokonali zmian i proponują zupełnie nową, szybką i płaską trasę.

Uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują po półmaratończykach – o godz. 21:00. Start Wieczornej 4F Piątki Praskiej znajdował się będzie na oświetlonych błoniach PGE Narodowego i pokrywał się będzie z linią startu BMW Półmaratonu Praskiego.

 

Otwarte treningi 4F
Organizatorzy zapraszają na otwarte treningi przygotowujące do startu w BMW Półmaratonie Praskim oraz 4F Piątce Praskiej.

Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:00 na stadionie warszawskiej Agrykoli (wejście od strony parku). Uczestniczyć w treningu może każdy, bez względu na poziom wytrenowania. Trenerzy, na czele z medalistką mistrzostw Polski w maratonie i złotą medalistką mistrzostw w długodystansowych biegach górskich Edytą Lewandowską, dopasowują zajęcia do różnych poziomów zaawansowania.

 

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. Impreza rokrocznie odbywała się pod patronatem prezydent m.st. Warszawy i burmistrza Pragi Południe.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.bmwpolmaratonpraski.pl

My już jesteśmy zarejestrowane i nie możemy się doczekać nocnej trasy.

 

Już wkrótce ruszamy z konkursami, w których do wygrania będą pakiety na oba praskie biegi. Odwiedzajcie nas na blogu, Instagramie i Facebooku, a wkrótce poznacie szczegóły 🙂

 

Justyna G.