Sio toksyny – woda z sokiem cytryny

Toksyny, toksyny… wszędzie jesteśmy bombardowani informacjami o tym w jak skażonym środowisku żyjemy, jakie niezdrowe pożywienie spożywamy…

Oczywiście nie jest to obojętne ani dla naszego zdrowia ani dla urody. Niestety zatruty organizm widać z daleka; nadwaga, szara cera, podkrążone oczy, wypadające włosy… żyjąc w naszej cywilizacji musimy sobie jakoś radzić i próbować niwelować te negatywne skutki.

trzy filary dobrego samopoczucia: sport, dieta, woda.

Ale co robić w tym obszarze, aby skuteczniej walczyć z wolnymi rodnikami.

Ostatnio spotkałam się z opracowaniem, w którym Pani dietetyk zaleca picie na czczo ciepłej wody z cytryną. Podobno codziennie rano wypita szklanka wody z sokiem cytryny (wystarczy z połowy cytryny) skutecznie oczyszcza i odkwasza organizm. Cytryna zawiera mnóstwo witaminy C, potas i inne mikroelementy. Działa antybakteryjnie, przeciwirusowo, wspomaga układ odpornościowy. Poza tym poprawia trawienie, dodaje energii i pomaga schudnąć 🙂 ze względu na zawartość błonnika pektynowego.

Chyba spróbuję, wysiłek zerowy przy przygotowaniu takiego napoju, kwaśne uwielbiam… mam tylko nadzieję, że moje nadwrażliwe zęby się nie zbuntują.

Jeśli znacie jakieś naturalne sposoby na pozbycie się toksyn z organizmu, podzielcie się proszę ze mną tą wiedzą 🙂