Czas ucieka? Łap go! – zegarek funkcyjny

Tik-tak, tik-tak, tik-tak…
Cykanie zegarka raczej nie kojarzy się pozytywnie. Bo to przecież upływający czas, w którym mieliśmy tyyyle zrobić, to odmierzona przez budzik godzina pobudki, a nam się tak dobrze spało, to w końcu przemijające szczęśliwe chwile i dni…

 

Cudownie byłoby wyrzucić wszystkie te czasomierze i żyć naturalnym rytmem dnia. Ale przecież tak się nie da we współczesnych czasach. Natłok obowiązków wręcz nakazuje nam działanie z zegarmistrzowską dokładnością. Żeby nie spóźnić się do pracy, trzeba wstać o określonej godzinie, na tyle wczesnej żeby w tym czasie wykonać wszystkie poranne obowiązki. W pracy też jesteśmy od-do. Później zajęcia popołudniowe na konkretną godzinę i w zaplanowanym czasie oraz godziny snu, żeby się zregenerować. I jak tu działać bez zegarka? Jak mus to mus.

Ale czasem wybieramy noszenie zegarka nie dlatego że musimy, ale po prostu chcemy. Może źle się wyraziłam – nie o samo noszenie chodzi, ale o jego używanie. Mam na myśli zegarek funkcyjny, używany przez osoby uprawiające sport, którym zależy na monitorowaniu swoich osiągnięć i dzięki temu osiąganiu progresu.

Dziś chcę Wam zaprezentować taki zegarek do zadań specjalnych. To wielofunkcyjny zegarek sportowy z funkcją pulsometru OCEANIC, który możecie kupić w sklepie internetowym www.techtime.pl.

 

 

Zegarek ten ma wiele funkcji, które pomogą nam w uzyskaniu wymarzonego efektu. Będąc np. na diecie, powinniśmy posiadać wiedzę, ile kalorii spożywamy, a ile spalamy. Obliczenie kaloryczności posiłków jest dość łatwe – dostępnych jest szereg aplikacji i tabel, które po wpisaniu wagi określonych produktów, sumują dzienną kaloryczność. Ale jak sprawdzić ile kalorii spaliliśmy? Niby na maszynach cardio są liczniki wskazujące spalone kalorie i możemy się nimi posiłkować, ale jak to wyliczyć uprawiając fitness czy ćwicząc na siłowni? Oczywiście ułatwia nam to zegarek Oceanic. Nie będzie to pomiar idealny, na maszynach cardio też mamy wartości przybliżone, jednak bardziej spersonalizowany, ponieważ w zegarku wpisujemy swój wiek, wagę, wzrost, płeć i rodzaj aktywności.

Zegarek posiada pamięć, w której możemy zapisać ostatnich 25 treningów, także zsumować je lub zobaczyć, który był rekordowy. Wbudowany stoper pamięta pomiar 8 okrążeń oraz wskazuje międzyczasy. Do zegarka Oceanic dołączony jest pas do mierzenia pulsu, który umieszcza się na klatce piersiowej, w okolicy mostka. Jeśli rytm serca przekroczy ustawione maksimum lub minimum, zegarek poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym.

 

Zegarek ten mimo, że dedykowany do pomiarów związanych z treningami, z racji tego, że jest bardzo estetyczny, posiada budzik, jest wodoszczelny i wskazuje dwustrefowy czas, może z powodzeniem być naszym zegarkiem codziennym.