Nigdy nie jest za późno, czyli wybierz siebie

Po raz kolejny jest nam niezmiernie miło gościć na naszym blogu Magdalenę Warych – Coacha Świadomych siebie Kobiet oraz trenera językowego. W ten zaśnieżony grudniowy dzień publikujemy artykuł Magdaleny, który ma nas inspirować i motywować do tego, żebyśmy wyszły poza strefę swojego komfortu i prowadziły takie życie, jakiego w głębi duszy pragniemy.

***********************************

Kim jestem? Jak często zadajesz sobie to pytanie? Żyjesz w zapędzeniu, w „mackach bieżączki”, w zapętleniu, biegnąc prosto do domu z korporacji, stojąc w korkach, martwiąc się tym, że jeszcze tylu rzeczy nie zrobiłaś, że już nie zdążysz.

Świat goni. A Tobie wpojono, że masz gonić razem z nim, bo inaczej coś Cię ominie. Na tej karuzeli szaleńców zapomniałaś już, kim jesteś i jakie miałaś kiedyś marzenia.

Marzenia

Dzieci potrafią marzyć. My, dorosłe kobiety już często nie. Zapętlone, zabiegane, mające poczucie, że ciągle jest jeszcze tyle do nadgonienia.

STOP

Czasem tym „stop” jest choroba, która nas dopada, kładzie do łóżka i każe zweryfikować dotychczasowe myślenie i styl życia. Jakże często nagle okazuje się, że sprawy do tej pory „wagi państwowej” są zupełnie bez znaczenia.  Jakże często ludzie po ciężkich chorobach mówią, że były one dla nich błogosławieństwem, bo nagle zaczęli naprawdę żyć i wybierać to, co ważne.

Twój „stop” nie musi przyjść w postaci choroby. Ty sama możesz już teraz przyjrzeć się swojemu życiu i zadąć sobie kluczowe pytanie:

Kim jestem? Czego pragnę? W czym widzę głęboki sens?

Jeśli ostatni raz zadawałaś sobie te pytania przed maturą, z pewnością dzisiaj odkryjesz inne odpowiedzi. Nie jesteś trybikiem w maszynie. Nie jesteś liściem na wietrze. Nie jesteś dziewczynką z zapałkami.

Jesteś kobietą. Dorosłą kobietą, która ma ogromny wpływ na swoje życie. Jeśli czujesz się szczęśliwa, spełniona i pełna energii, to oczywiście ten artykuł nie odnosi się do Ciebie.

Ale jeżeli jest inaczej, jeśli gdzieś po drodze zagubiłaś prawdziwą siebie, może warto chociaż spróbować odkryć siebie na nowo. Tak zdrowo i egoistycznie, postawić znów na swoje potrzeby, bo jeśli Ty będziesz szczęśliwa – szczęśliwi będą również Twoi bliscy: Twój partner, Twoje dzieci, Ty w pracy….

Być może kiedyś wybrałaś inaczej, bo rodzice, bo presja otoczenia, bo wtedy nie widziałaś innej perspektywy. Ale dzisiaj jesteś świadomą siebie kobietą. Możesz wybrać jeszcze raz, możesz zacząć od nowa, zgodnie z tym, co czujesz w sercu, zgodnie z własnymi wartościami.

Już słyszę jak mówisz, że to trudne.

Ale czy nie jest trudne życie, które Ci się nie podoba, które jest nijakie, które nie ma nasyconych barw, ani radości, które jest przeżywane z dnia na dzień, bez planów, marzeń i samorealizacji?

Jesteś wyjątkowa. Jesteś niesamowita. Być może przez wiele lat nazbierałaś wiele negatywnych przekonań na temat siebie samej, może przykryłaś się iluzjami ego, w które uwierzyłaś i których stałaś się więźniem.

Ale pamiętaj – nie musi tak być!

Ile masz lat? Trzydzieści? Czterdzieści? I mówisz, że jest za późno? A ja Ci mówię, ze kobiety żyją obecnie średnio 80-90 lat, a będą żyły jeszcze dłużej. Więc zanim zostaniesz staruszką, masz przed sobą jakieś pół wieku…

Magdalena Warych