Sałatka owocowa z curry – czyli koniec z nudą w kuchni !

Sobota upłynęła mi pod znakiem podwójnych imienin. Jednak, co ciekawe, na przyjęciu główną rolę, zamiast jubilatów, nieoczekiwanie zaczęła grać ONA – zupełnie nieoczywista sałatka owocowa z curry!

Kiedy po obiedzie na stole pojawiły się dania na zimno i ciasta, to właśnie żółta sałatka owocowa znalazła się na ustach wszystkich gości.  Smakowana, chwalona, wywołała dyskusję bez końca, co jest lepsze – kuchnia tradycyjna, czy może jednak wpuścić do niej trochę szaleństwa i pozwolić sobie na eksperymenty?

W mojej kuchni często goszczą „wynalazki” z różnych stron świata. Zwykle zbieram przepisy od autorów, a poźniej umieszczam je u nas na blogu. W związku z tym, że i tym razem zdobyłam recepturę, zrobiłam w niedzielę krótkie zakupy i Voilà!

20170507_155747

Składniki:

◊ kiść ciemnych winogron
◊ ½ ananasa [naturalny lub z puszki w zalewie]
◊ 2 banany
◊ po ¼ szklanki majonezu i jogurtu naturalnego [dla Vegan – opcja vege:)]
◊ 2 łyżeczki przyprawy curry
◊ 1 łyżeczka startego imbiru
◊ 1 łyżeczka startej skórki z pomarańczy
◊ ½ szklaki orzechów włoskich
◊ sól i pieprz

Zaczynamy „gotować” 🙂

Najpierw pokroiłam owoce, a następnie zabrałam się do przygotowania sosu. W tym celu podsmażyłam curry na suchej patelni, wsypałam je następnie do miski, dodałam majonez, jogurt, imbir, skórkę pomarańczy i wszystko wymieszałam. W kolejnym kroku połączyłam wszystkie składniki i tak oto uzyskałam żółtą curry sałatkę owocową. Na koniec wszystko przyprawiłam solą i pieprzem oraz dodałam łyżeczkę soku z cytry.

Smakuje zupełnie zaskakująco !

Justyna S.