Microblading co to takiego?

Zawsze sądziłam, że najważniejszym elementem twarzy są oczy i usta. Jak się jednak okazało, to właśnie brwi potrafią zmienić jej wyraz. Sprawić, że oko jest bardziej otwarte, a twarz wygląda wyraziście.

Oczywiście brwi nie mogą stanowić na twarzy punktu, który zwraca na siebie nadmierną uwagę – a ich linia i odcień muszą być perfekcyjnie dobrane do owalu twarzy. Mając wszystkie te informacje na uwadze, wspólnie z Edytą  zdecydowałyśmy się na zabieg o tajemniczej nazwie microblanding.

Microblading co to takiego?

Microblanding to bardzo pracochłonna metoda ręcznego wykonywania makijażu permanentnego, pochodząca z Azji, która zyskała uznanie na całym świecie. Polega ona na wykonaniu makijażu brwi imitującego włoski tzw. technika włoskowa. Pozwala ona na uzyskanie bardzo naturalnego efektu, subtelnego podkreślenia koloru. Przeglądając strony internetowe możecie napotkać wiele prac obrazujących efekt brwi włoskowych tuż po wykonaniu – trzeba mieć jednak na uwadze, że po wygojeniu brwi są niemal dwa razy jaśniejsze, a „włos” staje się bardzo delikatny.

Dzięki microbladingowi wszystkie kobiety, które marzą o naturalnych, bujnych brwiach, a z jakichś powodów nie mogą ich mieć, nie muszą się już martwić. Metoda ta jest idealna dla osób po chemioterapii oraz tych dotkniętych łysieniem plackowatym.

Microblading krok po koku

Brwi rysuje się, a właściwie tatuuje, za pomocą sterylnych piórek.  Bardzo istotną rolę odgrywa tutaj kierunek malowania włosków, technika, nacisk oraz pigmenty. Tylko kiedy te wszystkie czynniki zostaną perfekcyjnie zgrane, brwi będą łudząco podobne do naturalnych, a domalowane włoski, pomieszane z naturalnymi stworzą niesamowite trójwymiarowe wrażenie.

Jak wygląda zabieg?

1. Dwa – trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem nie możecie farbować ani regulować brwi.
2. Zabieg rozpoczyna się od wykonania rysunku brwi i ustalenia wszystkich szczegółów tj. kształt, kolor barwnika, wielkość.
3. Po pełnej akceptacji kształtu i koloru, kosmetyczka nakłada na brwi krem znieczulający.
4. Po ok. 30 minutach następuje zabieg właściwy, a mianowicie wrysowywanie włosków w brwi za pomocą sterylnego, jednorazowego piórka.
5. Po zakończeniu zabiegu musicie pamiętać o tym, aby: nie moczyć brwi, przez 14 dni nie korzystać z sauny, basenu oraz co najważniejsze – nie zdrapywać strupków, które się pojawią w ciągu kilku pierwszych dni od zabiegu!
6. Po ok. 4 tygodniach czeka Was druga wizyta oraz wykonanie tzw. korekty

Justyna S. Zabiegane.com

Pamiętajcie, że 5-10 dni po mikro pigmentacji intensywność makijażu maleje nawet do 50% barwy wyjściowej. Zatem nie należy się niepokoić mocnym, nieco zbyt wyrazistym efektem zaraz po zabiegu.

Justyna S. Zabiegane.com

Edyta Zabiegane.com

Efekt microblading utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy, po tym czasie zagęszczanie brwi  można powtórzyć.

Muszę się przyznać, że zabieg jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla mnie jak i dla Edyty! Ułatwił nam nasze zabiegane życie, zarówno zawodowe jak i sportowe;)

Wpis powstał w konsultacji z Justyna Horowaj Mobilny Salon Kosmetyczny [link]