Wampirzy Lifting, aby cieszyć się młodym wyglądem

Przyznajcie się – komu zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z napompowanymi ustami i wyglądem glonojada, ostrzykniętą twarzą-maską, czy sztucznymi piersiami?

Jestem niemal przekonana, że większość tak właśnie postrzega gabinety medycyny estetycznej – jako miejsce, z którego korzystają syntetyczne kobiety-lalki.

Dlatego postanowiłyśmy, że przybliżymy Wam zabiegi jakie można wykonać w takich gabinetach. Takie, które rewitalizują i odżywiają naszą skórę oraz pozwalają zachować młodość, niekoniecznie zmieniając rysy twarzy. Dziś wybór padł na Wampirzy Lifting, czyli mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. A ogólnie o mezoterapii możecie przeczytać w tym wpisie.

Czym jest Wampirzy Lifting?

Nazwa tak samo intrygująca, co przerażająca. Słysząc ją, mam przed oczami krew, ale i kogoś kto się nie starzeje.

Zabieg potocznie nazywany Wampirzym Liftingiem, jest niechirurgicznym zabiegiem z osoczem bogatopłytkowym. Wykorzystuje się do niego krew pobraną od pacjenta, która po odpowiednim opracowaniu, podawana jest w skórę. Taki zabieg powoduje wiele korzystnych zmian w skórze.
Za zmiany te odpowiadają płytki krwi (trombocyty), które wydzielają ważne dla regeneracji skóry i tkanek –  czynniki wzrostu. Dochodzi do stymulacji namnażania i dojrzewania komórek naskórka, pobudzenia macierzy międzykomórkowej i mikrokrążenia, stymulacji syntezy DNA oraz pobudzenia fibroblastów i wzrostu syntezy kolagenu.

W rezultacie skóra odzyskuje gęstość i napięcie, młodość, witalność i ładniejszy koloryt. Zmarszczki się spłycają, poprawia się kondycja skóry.

Ale uwaga! Zdjęcia, które pokazywane są w sieci i przedstawiają pacjentkę wymazaną krwią, są totalną bzdurą. Preparat uzyskiwany z krwi ma postać bezbarwną, a aplikowany jest przez lekarza strzykawką. Jedyna krew, która może się pojawić, to ewentualna kropelka po zetknięciu skóry z igłą.

Zaobserwowano także pozytywny wpływ osocza bogatopłytkowego  na szybsze gojenie się i regenerację tkanek, a także na poprawę jakości włosów. Osocze znalazło zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w medycynie sportowej, ortopedii, stomatologii, chirurgii.

Czy są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Tak. Wampirzy Lifting nie powinien być wykonywany:
– kiedy mamy stany zapalne skóry, choroby krwi, nowotwory, choroby autoimunologiczne
– w ciąży i okresie karmienia piersią
– gdy przyjmujemy leki wydłużające czas krwawienia np aspiryna

Zawsze decyzję o wykonaniu zabiegu jak i o częstości kolejnych zabiegów z osoczem bogatopłytkowym podejmuje lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i indywidualnej oceny skóry pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Przed Wampirzym Liftingiem na skórę nakładany jest krem znieczulający, a od pacjenta pobierana jest krew do specjalnego systemu próżniowego. Następnie krew jest odwirowywana, dzięki czemu lekarz uzyskuje koncentrat PRP (platelet rich plasma) – osocze bogatopłytkowe. Zabieg polega na wykonaniu nakłuć cienką igłą w skórze we wszystkich miejscach, które chcemy poprawić i odmłodzić. Najczęściej jest to cała twarz z uwzględnieniem zmarszczek w okolicy oczu, ust, policzków.

Zabiegiem można objąć skórę szyi, dłoni, dekoltu, skórę owłosioną głowy, skórę z bliznami.

Po zabiegu na skórze zostają małe ślady po ukłuciach igłą, które znikają w ciągu kilku, kilkunastu godzin. Czasami może zdarzyć się siniak, który wchłania się w ciągu kilku dni.

Po wykonaniu Wampirzego Liftingu skórę należy smarować delikatnymi kremami, nie korzystać z basenu, sauny, solarium –  przez kilka dni.

Lekarze medycyny estetycznej chętnie polecają Wampirzy Lifting. Jest on zabiegiem bezpiecznym, z krótkim i nieuciążliwym okresem rekonwalescencji i ma udokumentowany w badaniach medycznych pozytywny wpływ na skórę.

Jak widzicie nie ma się czego bać i mimo pozornie przerażającej nazwy zabiegu – Wampirzy Lifting, przynosi on nam same korzyści, wpływając pozytywnie na nasz wygląd, a co za tym idzie – na samopoczucie 🙂

Artykuł powstał we współpracy z lekarzem medycyny estetycznej Panią Renatą Przydatek-Tyrajską, właścicielką gabinetu Reno-med.