I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego – nie bądź obojętny!


 

Październikowy ciemny wieczór… Czekasz na start swojego etapu… Już niedługo ruszysz na trasę, którą tego dnia pokona 900 zawodników. Po lewej słyszysz huki i strzały, spoglądasz i zauważasz bitwę u podnóża Kopca Powstania Warszawskiego. Czujesz, że przenosisz się w czasie. Słyszysz swój numer, możesz biec. Pokonujesz schody biegnąc Aleją Godziny W. Otaczają Cię krzyże upamiętniające powstańców, drogę podświetlają światła latarni. Wbiegasz w ścieżkę leśną. Coraz ciemniej. Ledwo widzisz ścieżkę. Kolejne wybuchy i krzyki za Twoimi plecami. Nagle zaskakuje Cię postać żołnierza – ducha poległego Powstańca. Kawałek dalej napotykasz barykady, obozowiska, słyszysz rozmowy powstańców… Ten bieg, te chwile, zapamiętasz na zawsze.

 


 

I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego – Zabiegane.com jako patron medialny zapraszają do uczestnictwa w tym nietypowym Wydarzeniu.

Zapraszamy na Bieg Pamięci, którego celem jest budowanie w społeczeństwie świadomości istnienia Kopca Powstania Warszawskiego oraz ocalenie od zapomnienia piosenek powstańczych. Naszym bieganiem oddamy hołd poległym Powstańcom i Weteranom!! „Oni przelewali krew, my przelewamy pot”.

Bieg ten ma być szczególnym upamiętnieniem tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd Weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie. Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

To będzie jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa, podczas której możecie nawet 63 razy (około 50km) przebiec trasę na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego. Jedna pętla to 750-metrów, ale prowadzi przez schody i leśne ścieżki. Sami deklarujcie przy zapisie, jaką wielokrotność pętli chcecie przebiec.

mapapw
trasa Biegu

 

I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego – tu nie będzie klasyfikacji, ani zwycięzców, a każdy biegacz, który zrealizuje swój cel, będzie triumfatorem i otrzyma na mecie medal. Na trasie będziecie obserwować inscenizację bitwy oraz mijać duchy powstańców (w których wcielą się polscy aktorzy) i wsłuchiwać się w powstańcze piosenki.

 

projekt medalu Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego
projekt medalu

 

Zapraszamy 8 października na Kopiec Powstania Warszawskiego na warszawskim Czerniakowie!

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc materialną Weteranom Powstania Warszawskiego, jak również Weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych. Koszt pakietu startowego wynosi 60 zł, zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: biegnakopiecpw.pl

 

fb3