Biegi dla dzieci – kilka propozycji imprez

Na naszym blogu, w sekcji Kalendarz Imprez, znajdziecie wybrane przez nas wydarzenia, w tym także biegi.

Przy wyborze imprez, które tam polecamy, kierujemy się głównie tym, czy same chciałybyśmy wziąć w nich udział, więc jest to nasz subiektywny wybór.

Tym razem kilka słów o imprezach biegowych dla dzieci.

Dzieci spędzają w szkole średnio 6 – 10 godzin dziennie (zależy od tego czy mają zajęcia dodatkowe, czy korzystają ze szkolnej świetlicy, itp.). Moja córka chodzi do szkoły, która kładzie duży nacisk na sport i wychowanie w duchu sportowej i zdrowej rywalizacji. Dzieci mają m.in. zajęcia na basenie, w klasach sportowych nawet 5 dni w tygodniu. Mimo to, podliczając cały tydzień, tego ruchu wcale nie wychodzi aż tak dużo. Dzieci i tak większość czasu spędzą w pozycji siedzącej.

Gdzie w tym wszystkim miejsce na regularny ruch, aktywność fizyczną i zabawę na świeżym powietrzu?

Zresztą, nie ma się co oszukiwać. Kto, jeśli nie my rodzice, mamy zaszczepić w dziecku zdrowe nawyki? A najlepiej pokazywać, dać możliwość wypróbowania, zapisać na próbną lekcję tańca czy karate. Demonstrować, dawać dobry przykład i czekać aż „zaskoczy”.

Podobnie jest z bieganiem. Dlatego zaprezentuję Wam kilka przykładów imprez biegowych, organizowanych w najbliższym czasie i skierowanych do dzieci. Może załapią bakcyla? Kto wie?! Warto spróbować.

Jeśli nawet nie zostaną wybitnymi sportowcami, to może chociaż wyrosną z nich wysportowani, zdrowi, młodzi ludzie.


Print

1. CITY TRAIL on Tour Junior  – w ramach CITY TRAIL onTour biegi odbywają się od poniedziałku do piątku – przez dwa tygodnie. Start 18.07.2016r., zatem pierwszy tydzień biegów już za nami.

Harmonogram DRUGIEGO TYGODNIA cyklu wygląda następująco:

SZCZECIN -> 25.07.2016 – szczegóły
POZNAŃ -> 26.07.2016 – szczegóły
WROCŁAW -> 27.07.2016 – szczegóły
KATOWICE -> 28.07.2016 – szczegóły
ŁÓDŹ -> 29.07.2016 – szczegóły


pogonzawilkiem

2. Pogoń za Wilkiem (30.07.2016r) – impreza odbędzie się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Biegi dla dzieci będą przebiegać po ścieżkach i duktach leśnych, w pobliżu parkingu, mieszczącego się obok siedziby Dyrekcji Parku, 62-050 Mosina, Jeziory.

Dystans dla Biegów dzieci został uzależniony od wieku uczestnika i podzielony na następujące kategorie:
W1 – ur. do 2012r. (do 4 lat) – dystans około 150m (możliwy bieg wraz z rodzicami)
W2 – ur. 2011 – 2009 (5-7 lat) – dystans 300m
W3 – ur. 2008 – 2006 (8-10 lat) – dystans 600m
(w kat. W2; W3 nie ma możliwości biegu z rodzicem lub opiekunem)
Start w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia w formie elektronicznej przyjmowane będą online, więcej znajdziecie na stronie organizatora  i na profilu FB imprezy.


the colour run

3. The Colour Run (10.09.2016r) – więcej informacji na temat tego biegu znajdziecie w naszym Kalendarzu Imprez i na profilu FB biegu.


odważ

4. Zabiegana Mama czyli OdWAŻ się być zdrowym na Narodowym, vol. 3 (20.08.2016r.) ciekawie zapowiadająca się impreza dla całej rodziny, związana z projektem profilaktyki otyłości wśród dzieci, organizowana przez INSTYTUT MATKI I DZIECKA.

W programie m.in.  Bieg Rodzinny (bezpłatny) wokół Stadionu Narodowego na dystansie 3 km – 3 pętle wokół korony Stadionu Narodowego.
Organizatorzy zapewniają w pakiecie: numer startowy, pamiątkową koszulkę, medal  i wodę

Oprócz biegu głównego, odbędzie się także:
– SZYBKA TRÓJKA- bieg na dystansie 3 km z pomiarem czas
– SZYBKA MAMA- bieg na dystansie 1 km dla wszystkich pań
– SZYBKI TATA- bieg na dystansie 1 km dla wszystkich panów
– BIEG NA KÓŁKACH- 1 km na lub z urządzeniem posiadającym koła, m.in wózkiem lub na rolkach.

Szczegóły znajdziecie na profilu FB imprezy.


waga

5. 5 Bieg Wegański (24.09.2016r) – na FB organizatora nie ma jeszcze zbyt wiele szczegółów ale już teraz wiadomo, że oprócz biegów dla dorosłych są przewidziane biegi dla dzieci.
Na mecie na każdego zawodnika będzie czekało wegańskie jedzenie.

 

 

To tylko wybrane biegi dla dzieci w najbliższym czasie. Jest ich naprawdę wiele. Prawie przy każdej większej imprezie biegowej organizatorzy dbają o to, aby pojawiła się także atrakcyjna forma spędzenia czasu na sportowo dla dzieci.

Na pewno uczestnicząc w takim biegu dziecko zyska niezapomniane przeżycia, dobrą zabawę w gronie rówieśników, no i medal, który sprawi wiele radości.

 

Jeśli znacie jakieś godne polecenia imprezy biegowe dla dzieci, to prosimy podzielcie się nimi w komentarzach pod tym wpisem.