Wierna jednej dyscyplinie sportu – co by tu porobić?

Tak to jest, że są ludzie, którzy są wierni jednej dyscyplinie sportu i w niej się specjalizują oraz odnoszą sukcesy (np. bieganie), ale są też tacy, którzy mają swoje dwa czy trzy ulubione sporty, sprawiające im najwięcej frajdy.
 
A pewnie są i tacy, którzy próbują wszystkiego (no prawie wszystkiego), żeby ciągle czuć ten dreszczyk podniecenia, gdy próby z nowymi ćwiczeniami zaczynają przynosić efekty nie tylko w postaci wyglądu 🙂 ale też sprawności czy siły.
 
A jak jest ze mną? 

Należę do tej drugiej grupy. Czyli mam swoje dwie pasje:-) bieganie oraz siłownię i na razie nie szukam nowych rzeczy. Chociaż, kto wie.
 
Nigdy nie mów nigdy!
 
Jeśli chodzi o bieganie, to nic nie kombinuję. Nie stosuję specjalnych biegowych ćwiczeń wzmacniających siłę czy wydolność. Żadnych skipów, podbiegów, interwałów… Po prostu biegam sobie przed siebie z myślą z tyłu głowy, że może kiedyś chciałabym przebiec maratonik :-).
 
Ale z siłownią jest jednak nieco inaczej. Dawno, dawno temu bazowałam wyłącznie na maszynach w klubie. Czułam się pewniej, ponieważ profesjonalny sprzęt jest tak skonstruowany, że pomaga prowadzić prawidłowy ruch. Później spróbowałam wolnych ciężarów.I to było to!
 
Radocha przeogromna, gdy udaje mi się z treningu na trening robić więcej powtórzeń, a później dokładać obciążenia. Do tego dodałam treningi ogólnorozwojowe na siłowni. Na przykład ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała na trx, z wykorzystaniem kettlebell, bosu itp. No dobra wszystko pięknie. Na rękach i plecach pojawił się zarys mięśni… Ale gdzie jest siła!
 

Chcę więc tak ułożyć trening, żeby się wzmocnić. Abym mogła bez problemu podciągnąć się kilka razy na drążku czy przejść kawałek po „tarzanie”. Wnerwia mnie to, że nie mam takich umiejętności, ale też wiem, że samym gadaniem niczego nie osiągnę!

Trzeba wziąć się do pracy, a mam nadzieję, że efekty pojawią się szybciej niż to sobie wyobrażam 🙂
 
A na czym Wy się skupiacie na swoich treningach? Czy najważniejsze jest piękne wyrzeźbienie ciała, mega wydolność przy długich wybieganiach, prędkość strzały a może utrzymanie równowagi np. przy staniu na rękach? Piszcie. Ciekawa jestem 🙂