Klinika Witaminowa

Od początku, gdy tylko dowiedziałam się o jej istnieniu, nazwa „Klinika Witaminowa” skojarzyła mi się z Akademią Pana Kleksa? Z cudownym, kolorowym, magicznym światem, który potrafi tchnąć w człowieka zdrowie i energię, i w którym z „prysznica leci sok owocowy” 😉

Co prawda na miejscu nie zastałam Piotra Fronczewskiego ;-), ale okazało się, że moje skojarzenia związane z „witaminowym prysznicem” nie były takie dalekie od rzeczywistości 😮

Ale do rzeczy – co to jest „Klinika Witaminowa„? To nazwa centrum medycznego mieszczącego się w Warszawie na ulicy Stawki 4 B. Jego celem jest poprawa jakości życia, przyspieszenie procesów regeneracji organizmu i wspomaganie procesów leczenia.

Klinika oferuje zabiegi polegające na podaniu m.in. kompleksów witaminowych drogą dożylną, czyli bezpośrednio do krwi, z praktycznie natychmiastowym wchłanianiem. Ale żeby skorzystać z takiej kroplówki bezwzględnie trzeba udać się na konsultację lekarską dostępną na miejscu. Ja rozmawiałam z przesympatyczną Panią Doktor, osobą bardzo zorientowaną we współczesnych chorobach cywilizacyjnych, która po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu i obejrzeniu moich wyników badań, skierowała mnie na odpowiednią dla mnie kroplówkę. Co do badań, warto ze sobą wziąć ostatnie wyniki, bo wówczas Pani Doktor ma większą wiedzę na temat zdrowia pacjenta. A jeśli ich nie posiadamy, to w „Klinice Witaminowej” jest laboratorium, w którym można oddać krew do analizy.

 

Z racji tego, że jestem osobą o dobrym stanie zdrowia, która poza Hashimoto nie choruje przewlekle, zaproponowano mi kroplówkę z witaminami dla urody, odporności i zdrowia, czyli kompleks witamin B, A, E, C i D. Idealny na tą porę roku, bo pomijając witaminy urody i młodości – A, B, E, zaserwowana została witamina C, aby chronić organizm przez jesiennymi infekcjami oraz D, której każdy człowiek żyjący w naszym klimacie ma niedobór i która w szczególności wskazana jest dla osób z chorobami tarczycy.

Moja kroplówka była zabiegiem profilaktycznym i to nie jest jedyny rodzaj zabiegu, który ma ustrzec przed chorobami. W ofercie można znaleźć wlewy z samą witaminą C (aby m.in. wzmocnić system immunologiczny), czy D (ochrona przed nowotworami, osteoporozą).

Są również kroplówki dla osób przewlekle chorych, pomagające zregenerować organizm w czasie ciężkiej choroby czy też zniwelować skutki dolegliwości, z którą walczą lub walczyli.

Do takich zabiegów należą m.in. ozonoterapia i chelatacja;

Ozonoterapia ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Jest idealna dla cukrzyków, ludzi poparzonych, cierpiących na nawracające migreny czy infekcje. Także dla osób z odleżynami i owrzodzeniami.

Chelatacja natomiast zalecana jest osobom z chorobami krążenia, cukrzycą czy z chorobami oczu. Podawane dożylnie związki chelatacyjne, pomagają usunąć z organizmu metale ciężkie. Czyszczą też żyły ze złogów lipidowo-cholesterolowych.

Kombinacje substancji podawanych dożylnie ustalane są indywidualnie przez Panią Doktor. Kiedy wiemy już jakie są nasze zalecenia, udajemy się do gabinetu zabiegowego, gdzie wykwalifikowana pielęgniarka po założeniu wenflonu, podaje kroplówkę z wybranym „koktajlem”. Zbieg trwa około 20-30 minut, podczas których można zrelaksować się na wygodnym fotelu z funkcją masażu 🙂

Żeby pojawiły się efekty najlepiej odbyć całą serię zaleconych kroplówek, ale można też udać się na pojedynczy zabieg, np. z podania elektrolitów, po przebytej grypie jelitowej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat kroplówek oraz znaleźć dane kontaktowe do „Kliniki Witaminowej” zapraszam Was na stronę www <TUTAJ> oraz na Facebook <TUTAJ>, gdzie regularnie odbywają się konkursy, w których do wygrania są zabiegi z kroplówką.

Z racji tego, że zbliżają się Mikołajki i Święta, czyli czas obdarowywania bliskich, „Klinika Witaminowa” oferuje karty podarunkowe, które doskonale mogą służyć jako prezent oraz wyraz naszej troski o zdrowie najbliższych.