Kobieta jest jak wino… – co wspólnego ma z tym resveratrol?

Przysłowie mówi: „Kobieta jest jak wino, im starsza, tym lepsza”, a kolega mi kiedyś na to odpowiedział: „Niech lepiej uważa, żeby się w ocet nie zamienić” 😉

Z wiekiem nabywa się doświadczeń, człowiek uczy się dystansu do siebie i do otoczenia, jest pewniejszy siebie, bo wie, że najważniejsze jest to, co w głowie i duszy, a fizyczność jest rzeczą drugorzędną. Tym bardziej, że im starszy organizm, tym więcej niedoskonałości nas dotyka, a to w łokciu strzyka, a to stawy w kolanach bolą, czy częściej łapią nas kontuzje. I to jest całkiem naturalne. Im więcej lat, tym większa podatność na urazy. Co oczywiście nie jest regułą, bo 20-latek może mieć czasem więcej uszkodzeń ciała, niż osoba 50-letnia.

Ale do czego zmierzam. Jeśli kobieta jest świadoma swojego wieku, swojej wewnętrznej wartości, mająca skonkretyzowane cele do zrealizowania, nie oznacza, że całkowicie ignoruje swoją fizyczność. Wręcz przeciwnie. Dla estetyki i zdrowia ćwiczy, patrzy co wrzuca do brzucha i co jest raczej naturalne, stara się wyglądać młodziej. Bo skoro umysł jasny i otwarty, to fajnie było by, gdyby ciało zostało jak najdłużej w formie. Zabiegi, kremy, ograniczenie spożycia alkoholu, nie palenie papierosów, wysypianie się, ale i dbanie o siebie od wewnątrz.

O zdrowej diecie wspominałam, ale chcę Wam również napisać o specyfiku, którym właśnie się suplementuję. Od kilku tygodni przyjmuję Resveratrol i chciałabym Wam przybliżyć ten medykament.

Najwięcej tego składnika znajduję się w skórce i pestkach winogron Żeby dostarczyć organizmowi 100 gram resveratrolu trzeba by było wypić 10 butelek czerwonego wina! Jest to więc taka swoista esencja wina (i stąd temat tego wpisu 🙂 ).

 

Resveratrol ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, reguluje ciśnienie, a przede wszystkim zawiera antyoksydanty, więc zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Sprzyja ogólnemu polepszeniu wyglądu i stanu skóry, pozwala zachować jej sprężystość i elastyczność oraz poprawia ogólną kondycję organizmu. Przypisuje mu się nawet wzmocnienie spalania tłuszczu.

I uwaga – Resveratrol jest jedną z niewielu substancji przenikających przez barierę krew-mózg, co oznacza, że jest w stanie chronić przed wolnymi rodnikami również komórki mózgu. Podsumowując, jest to środek nie tylko wspomagający zdrowie i urodę, ale również mający pozytywny wpły na to, w jakiej formie jest nasz mózg.

Przyjmuję Resveratrol firmy Sensilab i przypominam, że robiąc zakupy na stronach www.sensilab.pl oraz www.shapeit.pl. macie 15% zniżki po wpisaniu hasła SENDSZAL115.