Biegi charytatywne w Warszawie

Na jesieni tego roku w Warszawie odbędą się dwa biegi charytatywne. Może ktoś z Was się skusi?
Pierwszy to bieg „Wielka Ursynowska„. Odbędzie się 31 sierpnia (niedziela) o godzinie 10.00 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Dystans 5 km. Bieg odbędzie się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam, gdzie odbywają się gonitwy koni. Do przebiegnięcia będą dwa okrążenia.
„Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny: połowa wpisowego (wynoszącego 20 zł od osoby) zostanie przekazana na rzecz fundacji Pegasus z przeznaczeniem na rehabilitację uratowanych koni, cierpiących wskutek niehumanitarnych działań człowieka.

 

Organizator przygotował również inne atrakcje: występy artystyczne, atrakcje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie i wioska indiańska. O godz. 15.00 wystartuje gonitwa „Nagroda Ursynowska o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów”. Piknik potrwa do godz. 18.00.
Szczegóły TUTAJ
Druga impreza – „Bieg po Nowe Życie” zostanie zorganizowana 21 września w Łazienkach Królewskich. Będzie można pobiec na dystansie 5 km oraz spotkać gwiazdy sportu, muzyki, filmu, teatru i mediów.

 

Bieg po Nowe Życie” to impreza wspierająca polską transplantologię. Jest to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. 50% kwoty wpisowego (wynoszącego 100 zł od osoby) trafi do Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie i zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

 

Po raz pierwszy „Bieg po Nowe Życie” nie będzie tylko Biegiem Gwiazd. Poza biegiem otwartym na 5 km (start 15.30), zorganizowana będzie trzyosobowa sztafeta rodzinna. O 12.30 odbędzie się Bieg Gwiazd 😉 ).
Szczegóły TUTAJ 
Oczywiście uczestnicy jednego i drugiego biegu otrzymają na mecie pamiątkowe medale.