Bardzo mnie to cieszy… Fruktajl, zupy Marwit

Bardzo mnie to cieszy, że coraz więcej producentów żywności wypuszcza na rynek zdrowe produkty. Takie bez tych wszystkich glutaminianów, benzoesanów, E E E z numerkami i tym podobnych. W społeczeństwie wzrasta świadomość tego, co spożywamy. Moda na bycie fit trwa w najlepsze i oby nie minęła. A przez taki styl życia rozumie się nie tylko aktywność fizyczną, ale też to co wkładamy do garnka.
 
Wśród produktów spożywczych naprawdę trudno jest znaleźć coś gotowego (czyli szybka przekąska, która wymaga podgrzania lub nie), co nie jest nafaszerowane chemią i cukrem. Siedzimy w pracy czy na uczelni mamy ochotę coś zjeść, a w sąsiednim małym sklepiku tylko cola, batony i drożdżówki. Ewentualnie zupa z torebki na lunch, którego np. nie zdążyliśmy przygotować w domu. Koszmar.
 
Dlatego podzielę się z Wami swoimi ostatnimi odkryciami. Produkty zdrowe i naprawdę bardzo, bardzo smaczne.
 
Pierwszy z nich to Fruktajl od Tymbarka. Uwierzcie – niebo w gębie. Są to soczki z kawałkami owoców. Oczywiście bez dodatku cukrów. Skład: przeciery i soki z zagęszczonych owoców, woda, stabilizator: pektyny, aromaty. Pyszne i bardzo pożywne. Sam producent opisuje je jako owocowa przekąska, bo rzeczywiście tak je można traktować. Mój ulubiony smak to ananas-kokos 🙂 Pozostałe smaki to: brzoskwinia-mango, śliwka-jabłko (ze zbożami), truskawka-banan. Pojemność: 250 ml. Cena: około 2 zł 50 gr.
 
Drugie odkrycie to zupy od Marwit. Wystarczy podgrzać i mamy smaczny, pełnowartościowy posiłek. Zupy są bardzo gęste, w formie kremu, przez co niesamowicie sycące. Jadłam dotąd tylko pomidorową – bardzo dobrze przyprawiona i aromatyczna. Pyszna. Na pewno spróbuję pozostałych smaków z oferty. Skład rewelacyjny. Produkt bez mięsa, tłuszczu i glutenu. Nie zawiera sztucznych barwników, alergenów i konserwantów. Zupy zrobione są ze zmiksowanych warzyw i świeżych ziół. Smaki: marchewka z kolendrą, buraczki z tymiankiem, groszek z miętą oraz pomidory z bazylią. Pojemność: 500 ml. Cena: około 5 zł.

 

Jeśli są na rynku jeszcze jakieś produkty tego typu, godne zainteresowania, to podzielcie się ze mną proszę Swoją wiedzą 🙂