Mam sposób na piękny biust :-)

Każdy z nas, czy to kobieta, czy mężczyzna, marzy o pięknie zbudowanej klatce piersiowej. W zależności od płci oczekujemy czegoś innego – mężczyzna chce mieć wyrzeźbiony i silny tors, kobieta – olśniewający biust.

Jest na to sposób 🙂

Pompki. Ćwiczenie, którego większość kobiet unika jak ognia. Że niby trudne, że dla facetów… Oczywiście są też panie, które je lubią 🙂 Nie ukrywam, że ja do nich należę 🙂 Satysfakcja ze zwiększania ilości powtórzeń czy stopnia skomplikowania jest bezcenna. I nie wolno się zrażać!

Na początku nie byłam w stanie zrobić jednej, klasycznej, a teraz… sami zobaczcie 🙂





Nie mówię, że od razu trzeba zawisnąć na czterech linkach TRX i pompować 🙂 Spróbujcie najpierw tzw. pompek pionowych, później pompek damskich, powoli przechodźcie do męskich, a później róbcie w takich kombinacjach jak lubicie. I pamiętacie pompki robimy do bólu, czyli już nie mogę, ale jeszcze jedną wycisnę 🙂 Jeśli bolą Was nadgarstki przy robieniu klasycznych pompek na dłoniach, to polecam takie uchwyty:

Ja stosuję właśnie takie wsparcie dla dłoni jak powyżej, ewentualnie step (gdy robię pompki mając zawieszone nogi na linkach TRX), ponieważ mam jakieś lekkie zwyrodnienie jednej dłoni i czasem sprawia mi ból ustawienie dłoni na tzw. płetwę.

A co daje wykonywanie pompek? Jak pisałam w temacie, świetnie kształtuje biust. Przy robieniu tego ćwiczenia pracują m.in. mięśnie piersiowe, które korzystnie wpływają na jędrność i podniesienie piersi, na piękny kształt ramion i tricepsów.

Drogie Panie i Panowie 🙂 zbliża się lato! Warto więc czym prędzej zacząć pracować nad klatką piersiową.