Fitnessowe gadżety

Składając sobie postanowienie od jutra 😉 idę na siłownię/fitness/dietę itp., zaczynamy zbierać „ekwipunek”. Nowe buty, spodnie, top – w końcu w ładnym ubraniu lepiej się ćwiczy 🙂 Potrzebny nam jeszcze ręcznik, torba sportowa na te wszystkie rzeczy. Nudne trochę.

Przydałyby się jakieś modne gadżety 🙂 ale nie tylko ze względu na modę, ale przede wszystkim ze względu na funkcjonalność.

  Nie od dziś wiadomo, że wodę trzeba pić, duuużo. A dodatkowo podczas ćwiczeń, gdzie intensywniej się pocimy, woda jest wręcz niezbędna. Najczęściej na trening zabieramy ze sobą wodę mineralną bądź źródlaną w jednorazowych, plastikowych butelkach. Niestety tworzywo, z którego wykonane są takie pojemniki nie jest ekologiczne. Plastikowa butelka rozkłada się około 1000 lat. Producenci wymyślili więc alternatywę – butelkę wielorazowego użytku, ale zawierającą w sobie wymienny wkład węglowy, który oczyszcza wodę. Wystarczy do takiej butelki wlać wodę z kranu i otrzymujemy napój wolny od zanieczyszczeń oraz zapachu i smaku chloru, ale zachowujący wszystkie minerały zawarte w wodzie. Jeden filt wystarcza na oczyszczenie wody równowartości 300 półlitrowych butelek mineralki.
Według mnie fajny gadżet, bardzo przydatny i ładny 🙂

 

Zazwyczaj wraz z rozpoczęciem aktywności fizycznej, zaczynamy przyglądać się swojej diecie, wprowadzając do niej modyfikacje. Kupujemy więcej warzyw, owoców, chudego mięsa. Przygotowujemy sobie posiłki do pracy czy uczelnię, pakując w plastikowe pojemniczki. Robimy smoothie czy koktajle z odżywkami białkowymi. I tu kolejny producent wyszedł nam naprzeciw. Oferuje duże, szklane słoiki, z bardzo szczelnymi pokrywkami, w których możemy transportować płynne posiłki. Są ładne, maja różne pojemności i dodatkową pokrywkę, do której po uchyleniu wieczka, możemy włożyć słomkę do picia 🙂 Według mnie idealne rozwiązane. Zwłaszcza że tego typu napoje o wiele bardziej smakują, gdy przechowywane są w szkle.

 

 

 

Znacie jeszcze jakieś fajne „fitnessowe gadżety” warte polecenia?