Festiwale Biegowe Triady Biegaj’MY z DEM’a – bieganie plus zwiedzanie!

Lidzbark Warmiński, Kazimierz Dolny, Konstancin Jeziorna – zaplanujcie swoje starty w roku 2018! Bieganie plus zwiedzanie do duet idealny. Takie połączenie gwarantują Wam Festiwale Biegowe Triady Biegaj’MY z DEM’a.

 

15 kwietnia, 20 maja i 24 czerwca – to daty, które koniecznie powinniście wpisać do kalendarza biegowego na rok 2018. Urokliwe miejscowości, moc atrakcji oraz gwiazdy ze świata sportu i kultury – to wszystko znajdziecie na Festiwalach Biegowych Triady Biegaj’MY z DEM’a.


1. Lidzbark Warmiński, czyli Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika – to tu biegacze z całej Polski spotkają się na początku triady.

Historyczna stolica Warmii przywita ich trasami na 5 i 10 km, a także biegiem dla dzieci. Oprócz tego przez cały dzień będzie można korzystać ze specjalnie przygotowanych stref relaksu, zabaw oraz stref cateringowych.

Pilotem Biegu będzie Grzegorz Lato – piłkarz i trener, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku.

Lidzbark Warmiński przepełniony jest zabytkami, które koniecznie trzeba odwiedzić przy okazji Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika. Jednym z takich miejsc jest gotycki zamek biskupów warmińskich z XIV wieku. W pobliżu lidzbarskiej fary, na prawym brzegu rzeki Łyny znajdziecie Oranżerię Krasickiego – zespół pałacyków i pawilonów ogrodowych.

Po biegowych zmaganiach warto udać się do Term Warmińskich. Znajdziecie tam baseny, zjeżdżalnię multimedialną z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także strefę saun.

Lidzbark Warmiński to idealne miejsce na rozpoczęcie biegowych zmagań w 2018 roku!


2. Drugim wydarzeniem Triady Biegaj’ MY z DEM’a jest Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym.

Tam również będą na Was czekać trasy na 5 i 10 km oraz biegi dla dzieci.

Miasteczko Biegacza będzie ulokowane na urokliwym kazimierskim rynku. Na trasie będą towarzyszyć Wam piękne widoki, m.in. niezwykłe i ogromnie malownicze wąwozy lessowe, które gęstą siecią oplatają miasto.

Ponadto przepiękny, bajkowy wąwóz Korzeniowy Dół, który jest najczęściej odwiedzaną atrakcją Kazimierza Dolnego. Podczas wizyty w Kazimierzu Dolnym koniecznie trzeba odwiedzić Farę, która położona jest na wzgórzu poniżej ruin zamku. W świątyni znajdują się organy, jedne z najstarszych w Polsce.

Miasteczko Biegacza będzie zlokalizowane na kazimierskim rynku, na którym aż roi się od zabytkowych budowli. Wszystko to razem stworzy niezapomniany klimat.


3. Finał Triady Biegaj’MY z DEM’a nastąpi w trakcie Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie.

Tam także będzie można pobiec na dwóch trasach. Obie prowadzą przez urokliwy Park Zdrojowy oraz ulice Konstancina.

Gościem specjalnym, który zmierzy się na trasie z biegaczami, będzie Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski, jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii.

Konstancin – Jeziorna słynie z Parku Zdrojowego. Jego główna aleja łączy ul. Piłsudskiego, jedną z najważniejszych arterii tej części miasta, z tężnią solankową. Tężnia ma 40 m długości i 6 m wysokości. Solanka pochodzi ze źródła „Julian”.

Przy okazji wizyty w Konstancinie warto zajrzeć także nad jezioro w Bielawie.

Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. To oni są organizatorami masowych zawodów sportowych „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.


W trakcie Festiwali Biegowych nie zabraknie także znanych osób z biegowego świata.

Wśród ambasadorów biegów DEM’a pojawią się:

Bartosz Olszewski (Warszawski Biegacz) – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life,
Agnieszka Janasiak (Agarun) – czołowa polska maratonka, instruktorka fitness.
Rafał Krzeszewski (Biegaj pod okiem trenera) – utytułowany wieloboista, instruktor kulturystyki i trener lekkoatletyki.
Ponadto pobiegną z nami: Paweł Matysiak (Paweł Biega), Artur Kobuszewski (Biegowy Wariat), Anna Stegner (Bieganie Pisane Wierszem), Aleksandra Mądzik (Pora na majora), Martyna Staśkiewicz (Tamitola Run).

 

Specjalnym ambasadorem Triady Biegaj’MY z DEM’a 2018 jest Piotr Małek – aktualny mistrz Polski w kategorii MH5 w dziedzinie handbike. W wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego Piotr stracił obie nogi. Mimo to trenuje i walczy o medale. Największym marzeniem Piotra jest udział w olimpiadzie w Tokio. DEM’a Promotion Polska wraz z GTM Mobile postanowiła umożliwić Piotrowi spełnienie jego marzenia. W związku z tym w trakcie wszystkich wydarzeń biegowych 2018, w ramach akcji „W drodze do Tokio”, będą zbierane pieniądze na zakup specjalnego roweru, aby nasz reprezentant mógł rywalizować z najlepszymi podczas zmagań na olimpiadzie.

W trakcie biegów Biegaj’MY z DEM’a będzie można spotkać wiele znanych osób ze świata kultury i sportu. Są to m.in. Krzysztof Cugowski, Adam Małysz, Iwona Guzowska, Urszula Dudziak, Urszula Dębska, Romuald Lipko, Maciej Kurzajewski, król polskich kibiców Andrzej Bobo Bobowski, Andrzej Rosiewicz, Norbert Noras Dąbrowski i wielu, wielu innych!

Niezapomniane zmagania biegowe, trasy na 5 i 10 km, a także biegi dla dzieci, urokliwe zabytkowe miasteczka. Do tego przyjazna atmosfera, bliskość natury i moc atrakcji – Festiwale Biegowe Triady Biegaj’MY z DEM’a już na stałe zapiszą się w kalendarzach biegowych!

Nie może Cię tam zabraknąć!

Link do zapisów:
http://www.biegajmyzdema.pl

Fanpage Biegaj’MY z DEM’a:
https://www.facebook.com/biegajmyzdema/
Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim
https://www.facebook.com/events/1061873697287408/
Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym
https://www.facebook.com/events/1376225289171860/
Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie
https://www.facebook.com/events/310253936132271/
Instagram:
https://www.instagram.com/biegajmyzdema/