Bieganie – który event biegowy wybrać?

O tym, że bieganie stało się chyba najpopularniejszą formą sportu, dostępną dla każdego zdrowego śmiertelnika, nie muszę wspominać. Biegają młodzi, starsi, kobiety, mężczyźni, dzieci. Od biegów krótkich, po ultarmaratony. Po asfalcie, leśnych ścieżkach, po górach, a nawet w ekstremalnym błocie. Organizatorzy eventów biegowych wymyślają coraz to nowe atrakcje dla biegaczy, aby nie znudzili się monotonnymi startami i oferują nam naprawdę świetne imprezy.

Eventów biegowych jest naprawdę dużo. Czasem aż trudno się zdecydować na to, w którym uczestniczyć. Ale w związku z tym, że postanowiłyśmy pomóc Wam organizować „zabiegane życie”, to od początku istnienia bloga prowadzimy KALENDARZ IMPREZ. Wpisujemy tam biegi (wraz z ich krótką charakterystyką i linkiem do zapisów), które naszym zdaniem są naprawdę godne zainteresowania. W wielu z nich same biegłyśmy, albo planujemy taki start.

Przy tej okazji chcemy Wam zarekomendować bieg, w którego pierwszej edycji uczestniłyśmy w 2016 roku – Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego. Emocje, które nami targały podczas uczestnictwa w tym wydarzeniu były ogromne, a możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Tegoroczny II Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego odbędzie się 23 września 2017 r. w Warszawie.

23 września br. odbędzie się Bieg Pamięci w hołdzie Powstańcom Warszawskim pod hasłem: „Oni przelewali krew, my przelewamy tylko pot”. Część dochodu z tego wydarzenia zostanie przeznaczona na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

73 lata temu Powstańcy przelewali krew, 23 września 2017 r. przelejemy pot pokonując własne bariery, biegnąc w wolnej Polsce, odbudowanej Warszawie, na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego usypanego w latach 1946–50 z gruzów stolicy.

Godzina startu: 12:30
Godzina zamknięcia zawodów: 22:00 (może ulec zmianie)
Limitowana liczba zawodników: 1944
Dystans okrążenia: około 700 metrów

Formuła biegu:

  • Biegniecie najpierw po schodach (jedne z najdłuższych w Polsce), a następnie obiegacie Kopiec Powstania Warszawskiego ścieżką leśną, wokół której napotkacie liczne niespodzianki, które przeniosą Was w czasie.
  • Samodzielnie deklarujecie ilość okrążeń, które jesteście w stanie przebiec.
  • Samodzielnie deklarujecie godzinę startu! Nie spóźnijcie się!
  • Pamiętajcie – im więcej pętli chcecie przebiec, tym wcześniej powinniście wystartować, by zmieścić się w limicie czasu.
  • Rekomenduję zabrania czołówek, jeżeli planujecie start po zmroku.

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć
i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zależy nam na ocaleniu od zapomnienia piosenek powstańczych z okresu Powstania Warszawskiego. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

 

Od tegorocznej edycji wydarzenie nazywane jest również Światowym Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego. Wszystkim, którzy biegiem chcą oddać hołd Bohaterom, zostało rzucone wyzwanie. „Jeżeli nie możesz wystartować 23 września razem z innymi zawodnikami na Kopcu Powstania Warszawskiego, zamów pakiet startowy wirtualny, który zawiera koszulkę, medal oraz płytę z muzyką z okresu Powstania Warszawskiego i wystartuj w dowolnym miejscu na świecie, przebiegając minimum 1944 metry. Czas na wykonanie misji, do 3 października br.!”

Część dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na pomoc Weteranom Powstania Warszawskiego, jak również Weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

Zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: www.biegnakopiecpw.pl

 

Organizatorami wydarzenia są DEM’a Promotion Polska oraz Fundacja „Sprzymierzeni z GROM”.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Dzielnicy Mokotów, p. Bogdan Olesiński, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a także Uniwersytet Kardynała Stefa Wyszyńskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: biegnakopiecpw.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

 

W tym roku również nie może nas tam zabraknąć.

Zatem do zobaczenia na trasie.

Justyna G.