Wszystkie odcienie piękna. Jak Polki postrzegają swoją urodę?

Ideał. Idealny wygląd…

Czy coś takiego istnieje? Przecież powszechnie mówi się, że ideały nie istnieją. A jednak większość kobiet wybiera sobie kogoś, o kim marzy, żeby nim być – np. mieć urodę Charlize Theron , figurę jak Jessica Biel czy inteligencję Jodie Foster. Nic w tym złego, gdy idol motywuje nas do działania i pod jego wpływem dbamy o swoje ciało, kondycję czy rozwój intelektualny. Oczywiście nie musimy szukać wzorców wśród Gwiazd – podsycać nasze dążenie do zmiany może również najbliższa koleżanka. Człowiek potrzebuje zmian, żeby się rozwijać a stawianie sobie celów, kształtuje jego osobowość.

Gorzej, jeśli zatracimy się w naszym pragnieniu doskonalenia.

Niestety w obecnych czasach mamy mnóstwo chorób, które wywołane są  m.in. przez pragnienie zmiany własnego wyglądu. Bo pokrótce, czym innym jest anoreksja czy bigoreksja – choroby, które zaburzają wyobrażenie dotyczące wyglądu naszego ciała? Nie akceptujemy siebie, mamy kompleksy i czasami nie potrafimy sobie z tym poradzić.

A przecież mamy w sobie naturalne piękno. Coś, co posiada każda kobieta, tylko czasami nie potrafi tego z siebie wydobyć. Zamiast porównywać się do innych i podziwiać koleżankę za długie nogi czy idealną cerę, powinnyśmy zatrzymać się i spojrzeć na siebie. Czy zamiast zadręczać się myślami o tym, że „Kaśka ma płaski brzuch”, a ja nie mam, nie lepiej zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną oraz zdrową, zbilansowaną dietą? Zaakceptować siebie, pokochać swoje ja i postawić na swoją unikalność, a tym samym na swoje naturalne piękno. Uśmiechnąć się! Kobieta ubrana w uśmiech jest najpiękniejsza!

Łatwo napisać, trudniej wdrożyć w życie;

Przy okazji Święta Kobiet, producent soku marchwiowego Tymbark Vitamini, przeprowadził ankietę wśród kobiet, badając ich opinię na temat urody. Chyba nikogo nie dziwi, że większość kobiet pragnie zmian w swoim wyglądzie. Mam włosy proste, chcę kręcone (35%). Loki najchętniej zamienię na lejące i proste włosy (37%). Najbardziej zdziwiło mnie to, że kobiety nadal myślą, iż mężczyźni wolą blondynki (ponad połowa ankietowanych), ale jednak niechętnie przefarbowałyby się na blond-platynę 😉 – 44% Polek pozostaje przy swoich brązowych włosach, a 32% przy ciemnym blondzie. Ufff

TYMBARK_infografika

 

Osobiście uważam, że powinniśmy robić i wyglądać, jak nam się podoba, a nie jakie preferencje ma otoczenie, ale być może do takich wniosków trzeba po prostu dojrzeć 😉 Nieprzeciętność a nawet kontrowersyjność, błysk w oku i świadomość tego czego się pragnie – to według mnie świadczy o atrakcyjności kobiety.

Tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu. Największym problemem jest zaakceptowanie swojej sylwetki. Jednak kobiety, które dbają o swoją dietę, w tym piją zdrowe soki (np. marchwiowo-owocowe), świadome ich dobroczynnych właściwości dla zdrowia, rzadziej narzekają na swój wygląd. Może to dlatego, że soki zawierają naturalny błonnik, który powoduje uczucie sytości, dzięki czemu nie jedzą nadprogramowych kalorii?

Marchewka jak wiecie z dzieciństwa, bardzo korzystnie wpływa na wygląd cery, ale też włosów i paznokci. To dzięki beta-karotenowi, witaminom C i E, cera nabiera blasku i staje się delikatnie opalona. Nie zaprzeczycie, że szczupła sylwetka i opalona twarz kojarzą się zwykle z zadbaną, radosną i świadomą swojej urody kobietą. A przynajmniej ja mam takie wyobrażenie 😉

Wracając do ankiety.

¼ Polek pijąca sok marchwiowo-owocowy przynajmniej raz w tygodniu, lubi swój wygląd, co jest bardzo dobrym wynikiem, w porównaniu do 8% kobiet całkowicie niezadowolonych ze swej powierzchowności.

Nie próbujmy stać się na siłę kimś innym. Dlaczego chcemy wyglądać jak inni, podczas gdy inni chcą wyglądać jak my? Uśmiechnijmy się i zaakceptujmy to, co dała nam natura.  Najlepiej pomaga w tym szklanka soku Vitamini, wydobywającego naturalne piękno skóry, włosów i paznokci – nie tylko dziś, ale każdego dnia.

vitamini_KV_promienna_v1

 

Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.

Artykuł powstał we współpracy z marką Tymbark.