„Sprawność – Siła – Witalność” czyli wiosna za rogiem :)

Rozpoczęcie praktyki teorią, to nic złego. W końcu nawet w przypadku egzaminu na prawo jazdy, naukę zaczynamy od wykładów i lektury podręczników do nauki prowadzenia pojazdu 🙂

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła książka biegacza, którego czekała operacja zmasakrowanych sportem kolan – T.J. Murphy „Sprawność – Siła – Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie”. Autor opisuje w niej  swoją historię i w przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat CrossFit-u. Ten sport diametralnie zmienił jego dotychczasowe życie.

Pozycja ta pozwoli zrozumieć Wam modę na CrossFit oraz fakt, że jak grzyby po deszczu, w cieniu komercyjnych klubów fitness wyrastają tzw. boxy Crossfit-owe. Zanim zmusicie swoje ciało do maksymalnego wysiłku pod okiem dyplomowanych instruktorów, w surowych warunkach przypominających treningi w garażach i starych halach, niczym z filmu „Rocky Balboa” ;), warto aby „na sucho” zapoznać się z fenomenem CrossFit oraz zrozumieć, dlaczego  przyciąga on ogromną rzeszę amatorów sportu, znudzonych bieżniami i skomplikowanymi urządzeniami.

W książce, T.J. Murphy pokonując drogę od nowicjusza tzw. beginnersa do zapalonego entuzjasty, na swoim przykładzie udzieli Wam odpowiedzi na pytania, dlaczego CrossFit jest tak popularny i czy jest w stanie postawić na nogi każdego – fizycznie i psychicznie? Moim zdaniem każdy znajdzie w tym sporcie „coś” dla siebie, a swoje powody dlaczego chętnie odwiedzam Box CrossFit opisałam w Crossfit – 13 powodów dlaczego warto.

Zanim po raz pierwszy wybierzecie się na trening, już teraz w zaciszu domowym, możecie poczuć namiastkę tego jakie wyzwania i doznania czekają na Was podczas ćwiczeń, korzystając z wiedzy dostępnej dotąd tylko dla zawodowców. Rzućcie zatem wiosenne wyzwanie swojemu ciału a  już wkrótce będziecie obserwować oszałamiające rezultaty :)!

Wszystkim Zabieganym początkującym i nie tylko polecam książkę T.J. Murphy „Sprawność  – Siła – Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie”.

Miłej lektury ;)!

Justyna S.