Zabiegana niedziela – wspólne bieganie

Nic tak nie ładuje energetycznych baterii, jak aktywnie spędzony dzień.

I założę się, że 99% osób regularnie uprawiających sport, potwierdzi to bez wahania. Pomijając fakt, że aktywność w końcu staje się nawykiem (możecie przeczytać o tym TUTAJ), to ona najzwyczajniej w świecie przynosi wielką radość. Można ćwiczyć samemu (niektórzy nawet tak wolą), ale fantastyczną rzeczą jest spędzenie sportowego dnia z przyjaciółmi, np. wspólne bieganie.

My na przykład uwielbiamy nasze biegowe spotkania. Zapisujemy się na bieg zorganizowany, umawiamy się o konkretnej godzinie i razem idziemy na start w doskonałych humorach. Potem bieg, emocje, wspólny wysiłek, wyrzut endorfin. Na mecie dostajemy medale. Chłoniemy atmosferę biegów zorganizowanych. Tłumy zarażonych bieganiem tak jak my, szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi.

Dla jednych taki bieg jest rekreacyjną przebieżką, dla innych – sporym wysiłkiem i walką o życiówkę, ale wszyscy bez wyjątku mają w oczach euforię. Robią sobie fotki z medalami, spotykają biegowych znajomych. Uwierzcie – w powietrzu unosi się szczęście!

20161002_1132020

Generalnie nie przepadam za „tłumnym” bieganiem. Wolę raczej biec sobie przez pola i lasy sama, tylko z muzyką na uszach. A mimo to, nie potrafię oprzeć się klimatowi biegów zorganizowanych. Tej atmosferze, o której pisałam i nagrodzie na mecie w postaci medalu 🙂 Uwielbiam startować z Justynami :-), później łapać się na mecie, robić sobie wspólne zdjęcia, śmiać się, gadać, a potem iść na jakieś zasłużone, pyszne jedzenie.

 

Tak spędzony dzień daje nie tylko morze radości, ale też uczucie spełnienia, że nie przeleżało się tego dnia na kanapie. Zainwestowało się nie tylko w swoją głowę – bo czyż jest coś lepszego na stres, niż ruch, ale również w swoje ciało. Udało spotkać się ze znajomymi, pogadać i pośmiać się.

Dlatego bardzo, ale to bardzo polecam tak spędzony dzień. Możecie biegać nie tylko ze znajomymi czy partnerem, ale również ze swoimi dziećmi (propozycję biegów rodzinnych przygotowałyśmy dla Was TUTAJ).

Zobaczycie, że taki dzień, zostanie na długo w Waszej pamięci i da Wam dużo przyjemności 🙂

20161002_134600

 

Zdjęcia do artykułu robione było podczas tegorocznej edycji Biegnij Warszawo. Biegałyśmy w butach firmy Under Armour.

Justyna S. i Justyna G. w modelu Bandit 2, a ja w Gemini 2.1. Buty i odzież Under Armour możecie kupić w sklepie www.mmsport.com.pl

 

Edyta