Salco Therapy sól do kąpieli łagodząca zakwasy i napięcie mięśniowe

Jakiś czas temu otrzymałam do testów sól bocheńską Salco Sport Therapy i chce się z Wami podzielić moją opinią na temat tego produktu.

Z jej użyciem przygotowuje się kąpiel solankową, która ma za zadanie regenerować mięśnie, poddane wysiłkowi fizycznemu.
Niby jest to sól dla sportowców, co nasuwa skojarzenie, że wyłącznie dla profesjonalistów, ale nic bardziej mylnego. Jest świetna dla każdego, kto lubi sobie dać wycisk po treningu i pragnie szybkiego powrotu do formy, poprzez załagodzenie napięć mięśniowych i zakwasów. Testowałam ją zarówno po treningach biegowych – tych krótszych i bardziej intensywnych, jak i dłuższych, ale w trochę wolniejszym tempie oraz po ćwiczeniach na siłowni, gdzie wiedziałam, że będę miała zakwasy, bo dałam sobie w „kość”.
Kąpiel taką robiłam też, gdy niefortunnie nabawiłam się kontuzji kręgosłupa, co uniemożliwiało mi wyprostowanie się.W każdym z tych przypadków, mniej lub bardziej, moczenie się w solance przyniosło mi ukojenie.Po wczorajszym, 20-kilometrowym wybieganiu, z którego wracałam na sztywnych nogach, nie ma nawet śladu, po tym jak zaledwie 20 minut moczyłam się w ciepłej wodzie z dodatkiem 2 kg soli Salco. A dodam, że to było pierwszy tak długi bieg od jakiegoś czasu. Aż sama jestem w szoku.
Jeśli chodzi o zakwasy po treningu na siłowni, to też odczuwam mniejszy ból, ale niestety nadal jest. Ale nie oczekujmy cudów. W końcu nie jest to pigułka przeciwbólowa.
Dodatkowo, jak obiecuje producent, kąpiel taka powoduje rozpulchnienie naskórka, dzięki czemu drogocenne minerały zawarte w soli, wchłaniają się do organizmu, co może dodatkowo wspomagać terapię górnych dróg oddechowych, łagodzić dolegliwości skórne, reumatyczne czy pourazowe.
Przyznam, że taka kąpiel jest naprawdę mocno odprężająca i przyjemna. Jak to kąpiel 🙂 A że dodatkowo przynosi tak dobre efekty, to uważam, że naprawdę warto spróbować.
Kąpiel w soli Salco powinna trwać 20 minut, z wykorzystaniem 1-2kg soli. Nie należy po niej spłukiwać ciała – wówczas wydłużamy pozytywne działanie solanki.Szczerze polecam zakup tej soli. Zresztą na stronie Salco możecie poczytać opinie innych osób na temat kąpieli solankowych.
Koszt soli to około 9zł za opakowanie 1kg i 45zł za 5kg.