Jak i za ile zorganizować wyjazd na Półmaraton nad jeziorem Garda we Włoszech?

Właśnie ogłoszono dokładną datę listopadowego półmaratonu nad włoskim jeziorem Garda – Garda Trentino Half Marathon. Bieg zaplanowany został na 11 listopada 2018 r. Jeśli macie ochotę na cudowną podróż do Włoch, połączoną z aktywnością, znajdziecie tu kilka szczegółów na temat organizacji i kosztów takiej imprezy.

Wszystkie informacje, oczywiście wyłącznie w oparciu o nasze doświadczenia, ponieważ w półmaratonie nad włoskim jeziorem Garda wzięłyśmy udział w listopadzie 2017 r. O wrażeniach z tej imprezy możecie przeczytać na naszym blogu (link do wpisu).

 

  1. Zacznijmy od zakupu pakietu startowego na półmaraton nad jeziorem Garda

– pakiet startowy będziecie mogli kupić od 1 marca 2018 r. na stronie http://www.trentinoeventi.it/

– w zeszłym toku pakiet kosztował 33 euro

– musicie pamiętać, że Włosi bezwzględnie wymagają zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w biegu. Dokument taki musicie dołączyć do zgłoszenia elektronicznego i okazać go również podczas odbioru pakietu startowego

półmaraton nad jeziorem Garda

 

  1. Jak zaplanować podróż?

Wiedziałyśmy, że chcemy lecieć samolotem – szybko i bez komplikacji. Niestety samolot nie dolatuje do miejsca docelowego ;-). Z tego powodu poleciałyśmy samolotem do Bergamo, a tam wynajęłyśmy samochód, którym dojechałyśmy nad jezioro Garda. Koszty:

podróż Wizzair w tą i z powrotem Warszawa – Bergamo (z bagażem rejestrowanym) – około 500 zł od osoby

wynajęcie auta we Włoszech (na lotnisku w Bergamo) – Fiat Punto – 1 500 zł (z ubezpieczeniem) plus 100 zł na paliwo

Wynajęcie auta to był strzał w dziesiątkę. Mogłyśmy dotrzeć w każde miejsce, które planowałyśmy zwiedzić  i o takiej porze dnia jaka nam pasowała. Polecamy taką formę transportu. Było naprawdę wygodnie i bezstresowo.

półmaraton nad jeziorem Garda

 

  1. Zakwaterowanie

Półmaraton nad jeziorem Garda startował w niedzielę, ale w Bergamo byłyśmy już w piątek. Z racji tego, że chciałyśmy spędzić we Włoszech kilka dni, to zaplanowałyśmy powrót do Polski na środę rano.

Aby logistycznie nam się wszystko zgrało, pierwsze 4 noce spędziłyśmy nad jeziorem Garda. Natomiast na ostatnią noc wynajęłyśmy pokój w Bergamo – tak, żeby we wtorek wieczorem zdać auto, a we środę rano, bez pośpiechu, dojechać autobusem na lotnisko.

Na nocleg nad jeziorem Garda wybrałyśmy apartament położony w zabytkowym miasteczku Arco (oddalonym około 10 km od miejsca mety półmaratonu). Apartament był 3 osobowy (i 3 osoby w nim nocowały) złożony z salonu z kanapą i aneksem kuchennym oraz dwóch sypialni. Nowoczesny, czysty, z tarasem i pięknym widokiem na zamek na skale. Czego chcieć więcej? 🙂

Koszt noclegu dla 3 osób, na 4 noce to około 1 650 zł.

półmaraton nad jeziorem Garda

W Bergamo nocowałyśmy w bardzo przestronnym apartamencie typu bed & breakfast. Jeden nocleg dla 3 osób ze śniadaniem – około 330 zł. Dlatego przy cenach podaję przybliżone wartości w złotówkach, ponieważ za wszystko płaciłyśmy w euro i tak naprawdę nie pamiętam dokładnych wartości w tej walucie.

Reasumując – podróżując w 3 osoby i korzystając z takich opcji jak opisałam, jedna osoba (za pakiet startowy, podróż, transport na miejscu i noclegi) musi się liczyć z kosztem około 1 850 zł (przy 5 dniowym pobycie). Oczywiście do tego należy doliczyć wyżywienie (pizza w restauracji kosztuje 8 euro) oraz inne atrakcje, takie jak wino 😉 i zwiedzanie.

półmaraton nad jeziorem Garda

Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik pomoże Wam podjąć decyzję i wystartować w listopadzie 2018 r. w półmaratonie. Malownicza trasa prowadzi przez zabytkowe miasteczka i gaje oliwne. Pozwala nacieszyć oczy pięknymi masywami górskimi i krystalicznym blaskiem oraz błękitem jeziora Garda 🙂

półmaraton nad jeziorem Garda

 

półmaraton nad jeziorem Garda

Z biegowymi pozdrowieniami

Edyta