Bieg dla Kobiet – Samsung Irena Women’s Run 2017

Na ostatnich kilometrach półmaratonu w Gnieźnie usłyszałam jak jedna z kibicujących Pań krzyczała do biegaczek „dawajcie dziewczyny, niedługo meta, brawa dla Was, bo przecież jesteście słabsze od chłopaków”.

Czy my faktycznie jesteśmy słabsze?

Może rzeczywiście, patrząc na średnie wyniki w bieganiu, to wypadamy gorzej od mężczyzn. Za to drzemie w nas inna siła – determinacja, upór, pragnienie osiąganie celów. Przy tym mamy masę radości z robienia każdego, chociażby małego kroku do przodu. Do tego jak się zjednoczymy, jesteśmy totalnym wulkanem energii! Zauważyli to również organizatorzy eventów sportowych, którzy uruchamiają coraz więcej imprez, których uczestniczkami są wyłącznie kobiety.

Takim kultowym biegiem, który odbywa się od kilku lat w Warszawie jest Samsung Irena Women’s Run.

Zdecydowanie babski bieg, w którym na dystansie 5 km ścigają się młode dziewczyny i dojrzałe kobiety, zaawansowane biegaczki i początkujące amatorki, które bardzo często właśnie tą imprezę wybierają na swój debiut w biegu zorganizowanym.

Dlaczego Samsung Irena Women’s Run?

Po pierwsze. Cudowny start w Parku Łazienkowskim, podbieg pod Belwederską, który może jest wyzwaniem, ale przecież wiecie, że jak pokona się coś, co z początku wydawało nam się zbyt trudne, to wówczas endorfiny zalewają nas totalnie. Przebiegamy przy Palcu na Rozdrożu przy wiwacie cudownych kibiców, jeszcze Myśliwiecka i jesteśmy na mecie.

Dystans niewielki, bo 5km, a start w samo południe – 7 października 2017 r., w Parku Agrykola. Piękny plener, energizująca muzyka oraz dobra zabawa. Czego chcieć więcej?

Plan imprezy przedstawia się następująco:

10.00 Otwarcie Miasteczka Biegowego na zielonej Agrykoli
10.30 ZUMBA (Scena Główna)
11.00 Oficjalne rozpoczęcie imprezy
11.20 Rozgrzewka

11.30 Przejście na linię startu
12.00 START SAMSUNG IRENA WOMEN’S RUN 2017

12.25 Stretching (Scena Główna)
13.00 Dekoracja
13.15 Zakończenie imprezy

Samsung Irena Women’s Run od kilku lat niezmiennie odbywa się pod patronatem Ireny Szewińskiej.

Pani Irena to nie tylko siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich oraz dziesięciokrotna mistrzostw Europy. To Kobieta legenda. Kobieta inspiracja. Kobieta, która udowodniła, że każda z nas może więcej.

Co ciekawe, Justynę G. poznałam właśnie na tym biegu – edycja 2015 r. Jak widać eventy takie nie tylko dają ogromną dawkę energii i motywacji, ale również budują przyjaźnie 🙂

 

Zapisz się i wystartuj bo #terazmozesz naprawdę wszystko.

Edyta