Karuzela szaleńców, czyli o pogoni za lepszym życiem – Coach Spełnionego Życia


Jest nam niezmiernie miło gościć na naszym blogu Magdalenę Warych – Coacha Spełnionego Życia.
Jej misją jest inspirowanie ludzi w poszukiwaniu unikatowego potencjału i wewnętrznej mocy, aby mogli prowadzić spełnione, satysfakcjonujące życie.

Magdalena pracuje m. in. z kobietami, które wiedzą, że w pewnych obszarach życia zasługują na więcej. Pomaga im znaleźć czas i energię na kreowanie swojego życia, także poza pracą. Wzmacnia w nich poczucie własnej wartości, ułatwia budowanie pewności siebie i cieszenie się kobiecością. Wspiera je w tym, aby odważnie i asertywnie sięgały po to, czego naprawdę pragną.

Na łamach www.zabiegane.com będziemy publikować artykuły Magdaleny, które mają nas inspirować i motywować do tego, żebyśmy wyszli poza strefę swojego komfortu i prowadzili takie życie, jakiego w głębi duszy pragniemy – produktywne, pełne pasji i mające sens.

 

KARUZELA SZALEŃCÓW, CZYLI O POGONI ZA LEPSZYM ŻYCIEM, ZAPOMINAJĄC O ŻYCIU W OGÓLE

Żyjemy w świecie, którego tempo przypomina Orient Express. Mamy coraz więcej do zrobienia w pracy i po pracy. Otaczają nas social media, w których mamy być aktywni, musimy zalajkować, kliknąć, opublikować…  Spieszymy się – spieszymy się, żeby zarobić więcej pieniędzy, więcej kupić i zobaczyć. Nikt nam nawet nie karze – my sami tego chcemy, sami gonimy.

Świat jest duży, a my jesteśmy głodni. Głodni nowych miejsc, wrażeń, rzeczy, doświadczania na różnych poziomach. Rozpędzona maszyna ciekawości graniczącej z obsesją, napędzanej przez iluzję naszego ego, że im więcej z tego życia nachapiesz – wiedzy, pieniędzy, doświadczeń, tym lepsza będzie jakoś Twojego życia i tym mniej będziesz żałował, leżąc na łożu śmierci.

Zresztą, w obecnych czasach temat śmierci jest tematem tabu. Teraz ludzie „nie umierają” – pędzą, kupują, zwiedzają, a potem znikają bez śladu i bez pamięci, zastąpieni tabunami pulsujących w social media kolejnych krucjat nieznanych ludzi – karuzela szaleńców z kalejdoskopem bezimiennych twarzy.

O śmierci się nie mówi. Po pierwsze dlatego, że jest niefotogeniczna – ukazuje to wszystko od czego pragniemy uciec, po drugie – nie wpisuje się w kanon – „piękny, zdrowy i bogaty”.

Mamy więc zabieganych kupujących, konsumujących, którzy wierzą, że zakupy i wieczne zagonienie oraz osiąganie kolejnych sukcesów, zapewnią im życie wieczne.

Co może zatrzymać tę karuzelę widmo, co może zatrzymać kalejdoskop szaleńców?
Co może spowodować, że Ty przystaniesz na chwilę i zastanowisz się – co jest tak naprawdę dla Ciebie ważne?

Czasem jest to choroba, czasem śmierć bliskiej osoby, czasem jakieś nagłe wydarzenie, które zmusza do refleksji….

A co jest Twoim stoperem, który spowoduje, że najważniejszą rzeczą rano NIE BĘDZIE sprawdzenie fejsbuka i wrzucenie nowej wypasionej fotki na Instagram?…

Pytania do Ciebie:
Czy masz poczucie, że żyjesz tak, jak chcesz żyć?
Czy robisz w swoim życiu rzeczy naprawdę ważne, czy raczej pilne?
Jakie są Twoje priorytety?
Czy kręcisz się w kółko siedząc na karuzeli widmo? – na początku jest ekscytująco, potem kręci się w głowie i człowiek przestaje odczuwać fun, a na końcu można runąć w dół….
Magdalana Warych.