HackJam.net – stwórzmy aplikacje przyjazne użytkownikom!

Jest mi bardzo miło poinformować Was, że Endorfinowy Szał został ekspertem przy bardzo nietypowym wydarzeniu – hackathonie połączonym z service jamową sesją projektowania usług.
Jesteś developerem lub designerem? Projektujesz lub programujesz aplikacje mobilne? Chcesz tworzyć rozwiązania, które rozwiązują realne problemy? A może masz znajomych, którzy piszą aplikacje? Zgłoście swój udział na hackjam.net. Pokażemy Ci metody używane do tworzenia produktów i usług odpowiadających rzeczywistym potrzebom użytkowników. 
Endorfinowy Szał będzie wspierał ścieżkę, w której tematem przewodnim jest zdrowie.
Dla najlepszych zespołów organizatorzy przewidzieli nagrody! 🙂
Dla niewtajemniczonych hackathon to maraton programistyczny, podczas którego programiści przez 48 godzin budują funkcjonującą aplikację. Natomiast service jam, to w dużym skrócie warsztat, na którym uczestnicy zajmują się tworzeniem koncepcji nowych usług. Warsztat kładzie nacisk na tworzenie rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby użytkowników. Proces tworzenia koncepcji takich usług zakłada głębokie poznanie potrzeb użytkownika, zdefiniowanie jego problemów, wymyślenie sposobu ich rozwiązania i co najważniejsze przetestowanie ich z docelowymi odbiorcami. Testy takie odbywają się już na etapie prototypu, pozwalając na szybką weryfikację stawianych hipotez. W ramach jamu wykorzystywane są narzędzia ułatwiające proces projektowania usług. Zestawu takich narzędzi dostarcza m.in. metoda Design Thinking. Jednym z elementów procesu proponowanego przez tą metodę jest tworzenie interdyscyplinarnych zespołów. Daje to możliwość spojrzenia na problem z wielu perspektyw i znalezienia często nieoczywistych rozwiązań.
To wszystko łączymy razem, dodajemy do tego specjalistów z różnych dziedzin, a na finiszu maratonu na pewno możemy spodziewać się innowacyjnych usług.
Całe wydarzenie jest przedsięwzięciem non-profit, ale udało się podjąć współpracę z dużymi firmami. Wspierać je będzie m.in. Microsoft i Raiffeisen Polbank.
Startujemy 18 września i będziemy nieprzerwanie pracować do 20 września. Miejscem tej kreatywnej bitwy będzie budynek Auditorium Maximum na kampusie UKSW, Wóycickiego 1/3 w Warszawie.
Jeśli znacie kogoś, kogo mogłoby zainteresować to wydarzenie, dajcie mu koniecznie znać.