II Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 23/09/2017
12:30 - 22:00

Lokalizacja
Kopiec Powstania Warszawskiego

Kategorie


Już 23 września br. odbędzie się Bieg Pamięci w hołdzie Powstańcom Warszawskim pod hasłem: „Oni przelewali krew, my przelewamy tylko pot”. Część dochodu z tego wydarzenia zostanie przeznaczona na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

73 lata temu Powstańcy przelewali krew, 23 września 2017 r. przelejemy pot pokonując własne bariery, biegnąc w wolnej Polsce, odbudowanej Warszawie, na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego usypanego w latach 1946–50 z gruzów stolicy.

Godzina startu: 12:30
Godzina zamknięcia zawodów: 22:00 (może ulec zmianie)
Limitowana liczba zawodników: 1944
Dystans okrążenia: około 700 metrów

Formuła biegu:

  • Biegniecie najpierw po schodach (jedne z najdłuższych w Polsce), a następnie obiegacie Kopiec Powstania Warszawskiego ścieżką leśną, wokół której napotkacie liczne niespodzianki, które przeniosą Was w czasie.
  • Samodzielnie deklarujecie ilość okrążeń, które jesteście w stanie przebiec.
  • Samodzielnie deklarujecie godzinę startu! Nie spóźnijcie się!
  • Pamiętajcie – im więcej pętli chcecie przebiec, tym wcześniej powinniście wystartować, by zmieścić się w limicie czasu.
  • Rekomenduje zabrania czołówek, jeżeli planujecie start po zmroku.

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć
i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zależy nam na ocaleniu od zapomnienia piosenek powstańczych z okresu Powstania Warszawskiego. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

 

Od tegorocznej edycji wydarzenie nazywane jest również Światowym Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego. Wszystkim, którzy biegiem chcą oddać hołd Bohaterom, zostało rzucone wyzwanie. „Jeżeli nie możesz wystartować 23 września razem z innymi zawodnikami na Kopcu Powstania Warszawskiego, zamów pakiet startowy wirtualny, który zawiera koszulkę, medal oraz płytę z muzyką z okresu Powstania Warszawskiego i wystartuj w dowolnym miejscu na świecie, przebiegając minimum 1944 metry. Czas na wykonanie misji, do 3 października br.!”

Część dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na pomoc Weteranom Powstania Warszawskiego, jak również Weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

Zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: www.biegnakopiecpw.pl

 

Organizatorami wydarzenia są DEM’a Promotion Polska oraz Fundacja „Sprzymierzeni z GROM”.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Dzielnicy Mokotów, p. Bogdan Olesiński, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a także Uniwersytet Kardynała Stefa Wyszyńskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: biegnakopiecpw.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

 

Brałyśmy udział w ubiegłorocznej, pierwszej edycji tego Biegu. Zrobił na nas ogromne wrażenie – naszą relację możecie przeczytać tutaj.

 

W tym roku również nie może nas tam zabraknąć.

Zatem do zobaczenia na trasie.