4. BMW Półmaraton Praski

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 02/09/2017
22:30 - 23:59

Lokalizacja
PGE Narodowy

Kategorie


W tym roku wystartuje już 4. BMW Półmaraton Praski. Pamiętam poprzednią edycję, jakby to było wczoraj. To był mój pierwszy w życiu bieg na dystansie półmaratonu i może z tego względu zajmuje w mojej głowie szczególne miejsce.

Jak to zwykle bywa, wszystko co pierwsze jest przez nas trochę gloryfikowane, tak i w tym przypadku mam tylko dobre wspomnienia. Mimo, że zaraz po przekroczeniu mety miotały mną różne uczucia, teraz z perspektywy czasu nie żałuję, że wybrałam ten bieg, żeby po raz pierwszy zmierzyć się z takim dystansem. Byłam jedną spośród 5742 biegaczy, którzy ukończyli trasę (wystartowało około ośmiu tysięcy osób).

Więcej o odczuciach chwilę po biegu możecie przeczytać w moim wpisie z ubiegłego roku (link tutaj).

 

Nocna odsłona BMW Półmaratonu Praskiego odbędzie się 2 września. W sobotni wieczór, o godzinie 20.30, kilka tysięcy uczestników ruszy na szybką trasę, wytyczoną ulicami prawobrzeżnej Warszawy.

W moim bieganiu nie chodzi o bicie rekordów, tylko o samą przyjemność z biegania, ale pewnie dla wielu jest to ważne. Organizatorzy postanowili w tym roku lekko zmodyfikować ubiegłoroczną trasę, dzięki czemu pozostanie ona nadal płaska, bez znaczących wzniesień, co umożliwi uzyskanie dobrych czasów na mecie.

Start i meta 4. Wieczornego BMW Półmaratonu Praskiego będą usytuowane w innym miejscu niż w ubiegłym roku, bo na oświetlonych błoniach Stadionu Narodowego,  podobnie zresztą jak i miasteczko biegowe.
Trasa będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF.

Trasa biegu BMW Półmaraton Praski 2017

Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie bieg 4F Piątka Praska – dla biegaczy mniej zaawansowanych, albo chcących po prostu sprawdzić się na krótszym dystansie. W przypadku tego dystansu organizatorzy również dokonali zmian i proponują zupełnie nową, szybką i płaską trasę na dystansie 5 km.

Uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują po półmaratończykach – o godz. 21:00. Start Wieczornej 4F Piątki Praskiej znajdował się będzie na oświetlonych błoniach PGE Narodowego i pokrywał się będzie z linią startu BMW Półmaratonu Praskiego.

 

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.bmwpolmaratonpraski.pl

My już jesteśmy zarejestrowane i nie możemy się doczekać nocnej trasy.

Justyna G.