29. Bieg Powstania Warszawskiego 2019

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 27/07/2019
21:00 - 23:00

Lokalizacja
Warszawa

Kategorie


Bieg Powstania Warszawskiego 2019 – w tym roku to już 29 edycja.

Jest to jeden z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych w Warszawie. Co roku ma on niezwykłą oprawę i uchodzi za „Najbardziej klimatyczny w Polsce”. Wiedzie historyczną trasą, oświetloną zniczami. Jest już stałym elementem corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego. Bieg Powstania Warszawskiego 2019 – kto planuje pobiec?

Bieg Powstania Warszawskiego 2019 Zabiegane.com

W tym roku Bieg Powstania Warszawskiego organizowany będzie na dystansie 5 i 10 km. Planowana jest liczba 13 000 uczestników.

Trasa biegu wraca do pierwotnej formy i poprowadzi w rejonach, w których były prowadzone najbardziej spektakularne walki powstańcze. W kilku punktach zainscenizowane będą, przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Radosław”, sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu będą kombatanci – powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony będzie płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń.

Poniżej oficjalna koszulka, która prezentuje się wspaniale:

Bieg Powstania Warszawskiego 2019 Zabiegane.com

Zapisy internetowe na 29. Bieg Powstania Warszawskiego są prowadzone na stronie https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/

Obecnie za pakiet zapłacicie 60 zł.

Więcej informacji znajdziecie w Wydarzeniu na Facebook.

Regulamin Biegu Powstania Warszawskiego znajdziecie na stronie: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/imprezy-sportowe/bieg-powstania-warszawskiego/biuro-zawodow/regulamin

Jeśli chcecie powspominać, zapraszam do przeczytania wpisu Edyty z 2014 roku, z jej pierwszego Biegu Powstania Warszawskiego: http://zabiegane.com/2014/07/bieg-powstania-warszawskiego-2014.html