Berlin calling – czyli wiosenny Półmaraton w Berlinie

Sezon biegowy w tym roku uznajemy oficjalnie za zakończony. Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie szukały już nowych biegowych pomysłów na rok 2020.

Na wiosnę zaplanowałyśmy dwa starty w półmaratonach – pierwszy w Gdańsku, a tydzień później u naszych zachodnich sąsiadów, w Berlinie, czyli Generali Berlin Half Marathon 🙂

W zimę nie zamierzamy więc siedzieć w ciepłych bamboszach i wygodnych fotelach, planujemy natomiast regularnie trenować, aby godnie reprezentować polskich biegaczy na zachodzie 😉

Półmaraton General w Berlinie odbędzie się 5 kwietnia 2020 r [niedziela]

Limit biegaczy – 34 000
♦ Data końcowa rejestracji to 12 marca 2020
Opłata wynosi 15,001- 34,000 biegaczy => 59 €
Start o godzinie 10:05
Limit czasu wynosi 3h 15 min

Poniżej trasa półmaratonu z 2019 roku

39. Generali Berlin Half Marathon 2019 dołączył do grona największych półmaratonów świata.

Organizatorzy do biegu głównego zarejestrowali wówczas rekordową liczbę 35 551 zawodników. W sumie we wszystkich biegach podczas imprezy udział wzięło 37 087 osób ze 116 krajów świata. Dzięki płaskiej trasie, dobrej organizacji, bo przecież „Ordnung muss sein”, Półmaraton Generali w Berlinie, zapewnia wszystkim biegaczom doskonałą okazję do zmierzenia się ze swoją życiówką!

Przypominamy, że rekord trasy należy do Kenijczyka Eric Kiptanui (58:42 w 2018 r.) – jest więc o co powalczyć 😉

Oczywiście nie samym bieganiem człowiek żyje. Berlin to jedno z ciekawszych miast Europy. Znany jest z nocnego życia, architektury, sztuki i sceny muzycznej.

Miasto ma wiele do zaoferowania, dzięki czemu jest idealnym miejscem na połączenie biegania z relaksującym weekendowym wypadem.

Więcej na temat Półmaratonu Generali w Berlinie znajdziecie na stronie https://www.generali-berliner-halbmarathon.de/en/

Może ktoś z Was skusi się na start 🙂 ?

Lubimy biegać i lubimy podróżować. Za nami biegowe europejskie tripy we Włoszech, Czechach, na Węgrzech i w Austrii. A nawet i dalej, bo w Stanach Zjednoczonych.

Jedną z naszych relacji z Półmaratonu w Wiedniu możecie przeczytać tutaj.

 

pozdrawiamy
Zabiegane.com