Chyba każda mała dziewczynka marzy o koronie księżniczki. Duże dziewczynki mają nieco inne marzenia – Korona Polskich Półmaratonów.

Marzenia są po to, aby je realizować. Więc „zakasujemy rękawy” i bierzemy się do roboty.

Organizatorzy wybrali 10 półmaratonów. Żeby zdobyć „Koronę” należy ukończyć 5 z nich w ciągu roku kalendarzowego.
Na naszej drodze do celu jest 5. PKO Białystok Półmaraton, który wystartuje 14.05.2017 r. To będzie nasz pierwszy wyjazdowy półmaraton.

PKO Białystok Półmaraton już od 2. edycji jest w gronie biegów zaliczanych do Korony Polskich Półmaratonów.

5. PKO Białystok Półmaraton Zabiegane.com

Dlaczego wybrałyśmy akurat tą Imprezę?

Powodów jest kilka, m.in. bliska odległość od Warszawy. Ale nie tylko to. Czytałam jakiś czas temu, że PKO Białystok Półmaraton został wybrany, głosami czytelników portalu MaratonyPolskie.pl  najlepszym Półmaratonem w Polsce, w kategorii półmaratonów dużych (powyżej 1000 uczestników).

PKO Białystok Półmaraton został również uznany za Najlepszy Bieg organizowany w miastach powyżej 100 tys mieszkańców. Zajął też 1 miejsce w rankingu Biegów Masowych!

Warto także wspomnieć, że PKO Białystok Półmaraton został też doceniony przez Europejską Federację Lekkoatletyczną (European Athletics), która w grudniu 2016 roku przyznała organizatorom certyfikat pięciu gwiazdek za najwyższy poziom organizacyjny biegu.

Nagrody imponujące, więc już nie możemy się doczekać wspólnego przebiegęcia linii mety.

W ramach wydarzenia odbywa się, poza półmaratonem, bieg towarzyszący na dystansie 5 km – City Run 5k oraz biegi dla dzieci i młodzieży – Junior City Run. W 2016 roku w imprezie wzięło udział ponad 2300 dorosłych uczestników i 700 dzieci. Więcej o sprawach organizacyjnych przeczytacie w naszym Kalendarzu imprez.

Zapisy do PKO Białystok Półmaratonu są otwarte. Zapowiada się rekord frekwencji, choć nie to w Białymstoku jest najważniejsze.

Start spod bramy Pałacu Branickich, trasa będzie wiodła ulicami centrum Białegostoku. Meta zlokalizowana będzie przy Ratuszu.