Biegnąca z wilkami – lektura obowiązkowa

Biegnąca z Wilkami
Autor: Estes Pinkola Clarissa
Rok premiery: 2012
Gatunek: Psychologia

Można tę książkę przeczytać za pierwszym podejściem z zapartym tchem. Można próbować kilka razy i zupełnie nie rozumieć jej fenomenu.

Można po kilku stronach lektury zapakować ją w ozdobny papier i wręczyć cioci na imieniny jako niechcianą rzecz, podkreślając, że jest to pozycja z listy bestsellerów New York Timesa, która została przetłumaczona aż na dziewiętnaście języków.

Moim zdaniem do „Biegnącej z Wilkami” trzeba po prostu dojrzeć. Kiedy przyjdzie ta chwila w  życiu kobiety i pojawi się gotowość, aby poznać swoją prawdziwą naturę, stanąć oko w oko z tym co nas w życiu „uwiera”, poznać przyczynę swoich ciągłych poszukiwań i konieczności nagłej, nieodpartej zmiany czegoś w swoim otoczeniu, oznacza to, że w ręku masz właściwą lekturę.

„Biegnąca z Wilkami” to pozycja, która pomoże zrozumieć, co jest przyczyną Waszych poszukiwań oraz to, że zmiana w życiu to niekoniecznie wizyta u fryzjera i zafundowanie sobie „fantazyjnej fryzury”. To coś zupełnie innego. Coś na co każda z nas trafi, jeśli tylko odważy się na najbardziej wymagającą podróż w życiu – na podróż w głąb siebie.

„Biegnąca w Wilkami” nie jest poradnikiem, książką z bajkami, czy osobistymi pamiętnikiem autorki, choć wszystkie te elementy się w niej znajdują. Gdybym już miała ją do czegoś przyrównać, to chyba do drogowskazu, który pomaga odnaleźć drogę do kobiecości. A jak już ją odnajdziemy, zaczynają się dziać rzeczy, o których nawet nam się nie śniło.

 

Polecam Wam zatem tę nieoczywistą książkę bardzo mocno – dla mnie jest to lektura obowiązkowa, która powinna znajdować się w domu każdej zabieganej kobiety.

 • Ewa

  Książka idealna dla mnie!

 • Dominika Rygiel

  Intrygujący tytuł. Coś czuję, że ta lektura może boleć.

  http://www.bookiecik.pl

 • To może być ciekawa książka. Co prawda po literaturę typowo kobiecą nie sięgam zbyt często, bo często historie takie kręcą się wokół banału. A jednak można znaleźć czasem prawdziwą perłę 🙂 Czy ta książka by mnie zadowoliła? Nie mam pojęcia, ale brzmi całkiem ciekawie!

 • Aga Antosiewicz

  Kiedyś zastanawiałam się, czy przeczytać, ale jakoś nie znalazłam czasu. Może nie ten moment? Dużo o niej słyszałam i na pewno kiedyś się skuszę.

 • Dziewczyny polecamy książkę z całego serca;)!